Królewskie lalki Barbie

Królowa Elżbieta II

W Madrycie odbywa się wystawa lalek Barbie, wśród których można znaleźć egzemplarze inspirowane współczesnymi i historycznymi królowymi, księżnymi i księżniczkami.

Księżna Grace
Książę William i księżna Catherine

Wystawa pod tytułem Barbie: Więcej niż lalka odbywa się w Fundacion Canal-Canal de Isabel II, Mateo Inurria 2 w Madrycie od 15 lutego do 2 maja tego roku, wejściówki są darmowe. W zeszłym roku w Madrycie odbył się Madrid Fashion Doll Show.

Królowa Letizia

Księżna Grace

Tegoroczna wystawa została podzielona na kilka części: Ewolucja Barbie, Rodzina Barbie, Barbie: od modelki do fashionistki, Barbie dookoła świata-przedstawia ponad 50 narodowości, Mogę zostać...-Barbie w różnych zawodach.

Cesarzowa Józefina

Księżna Grace

Inne sekcje to też Silkstone Barbie-lalka wersji z lat '50 i '60, Barbie na wybiegu, czyli lalki ubrane w stroje zaprojektowane przez topowych projektantów, Barbie w kulturze-Barbie jako osoby znana w kulturze-bohaterki filmów, piosenkarki.

Księżna Diana
Księżna Grace

Podobną wystawę można zobaczyć na co dzień w Kanadzie, w Montrealu. W obu przypadkach można podziwiać lalki Barbie wcielające się w księżną Catherine, królową Elżbietę II, księżną Grace, jak i bardziej historyczne postacie-cesarzowej Józefiny czy Marii Antoniny.

Królowa Letizia i król Felipe
PS: nie wiem czy wszystkie powyższe lalki znajdują się na wystawach.

Źródła zdjęć: Facebook, Pinterest

1 komentarz:

  1. Całkiem fajny pomysł i ładne wykonanie. Szkoda, że nie będzie tego w regularnej sprzedaży. Byłoby to ciekawe urozmaicenie. Chociaż z tego, co czytałem na http://eu-eu.eu/popularne-lalki-barbie-ktorymi-bawia-sie-juz-cale-pokolenia/ wynika, że i tak lalki Barbie są teraz dużo bardziej zróżnicowane niż kiedyś i występują w wielu kształtach, wymiarach i rolach. Dobrze, że się rozwijają, a nie stoją w miejscu :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.