Mette-Marit na Mistrzostwach Świata Bezdomnych


Księżna Mette-Marit wczoraj otworzyła Mistrzostwach Świata Bezdomnych w piłce nożnej  na placu ratuszowym w Oslo.W pierwszym meczu zagrała reprezentacja Norwegii i Chile. W przeciągu ośmiu dni rozegranych zostanie 450 meczy, w których weźmie udział ponad 500 osób z 50 państw. Mistrzostwa są rozgrywane po raz piętnasty.


Fundacja Mistrzostw Świata Bezdomnych zachęca ludzi bezdomnych do zmiany swego życia przez piłkę nożną. Co roku organizują mistrzostwa, w których biorą udział bezdomni-zarówno kobiety i mężczyźni, z całego świata.


Mistrzostwa po raz pierwszy zorganizowano w austriackim Grazu w 2003 roku, dwa lata później organizatorem była Norwegia, w której działa obecnie 12 lokalnych drużyn, a niedługo powstaną kolejne dwie.


MM założyła na tę okazję buty DiemmeŹródło zdjęć: Heiko Junge/NTB scanpix, Sven Gj. Gjeruldsen/Det kongelige hoff

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.