Ostatnie wyjścia królowej Sonii


W czwartek królowa Sonia wysłuchała koncertu sopranistki Lise Davidsen-finalistki Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Królowej Sonii z 2015 roku.
Koncert odbył się w Oscarshall, wysłuchało go 70 zaproszonych gości. Artystce akompaniował Christian Hundsnes Grøvlen, wykonali razem kompozycje Edvarda Griega, Jeana Sibeliusa i Richarda Straussa.


Wczoraj natomiast królowa była obecna na finale Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Królowej Sonii, w którym konkurowało ze sobą pięcioro finalistów: Sebastiano Giovanni Sala, tenor z Włoch, Pavel Petrov, tenor z Białorusi, Ruslana Koval, sopran z Ukrainy, Alexander Roslavets, bas z Białorusi i Seungju Bahg, tenor z Korei Południowej. Te osoby zostały wyłonione z 241 zgłoszeń z 49 państw.


Celem konkursu jest pomoc młodym talentom muzycznym i budowanie mostu pomiędzy muzyką norweską, a zagraniczną. Tegoroczną edycję konkursu wygrał Seungju Bahg, tenor z Korei Południowej, drugie miejsce zajął Włoch, a trzecie Białorusin. Nagrodą za pierwsze miejsce jest 40 000 euro i dyplom wykonany przez królową, a także organizacja dwóch koncertów w listopadzie-w Kopenhadze i Moskwie.Źródło zdjęć: Camilla Storvollen, Terje Bendiksby/NTB scanpix

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.