Ślub księżniczki Marie-Gabrielle i Antoniusa Willmsa


2 września 2017 roku miał miejsce kościelny ślub księżniczki Marie-Gabrielle i Antoniusa Willmsa. Marie-Gabrielle jest bratanicą wielkiego księcia Henri'ego. Kilka miesięcy wcześniej miała miejsce ceremonia cywilna ślubu. Poczytacie o niej tutaj. Ślub kościelny miał miejsce w Marbelli w Hiszpanii.Dzień przed ślubem odbyło się przyjęcie przedślubne w jednym z klubów w Marbelli. Wśród gości byli: wielki książę Henri i wielka księżna Maria Teresa, a także hrabina Gunilla Bismarck i Luiz Ortiz.
Księżniczka Marie-Gabrielle i Antonius Willms powiedzieli "Tak" podczas religijnej ceremonii ślubnej w kościele Iglesia del Santo Cristo. Ślubu udzielił im ojciec Paul Habsburg Ten dzień świętowało z nimi 300 gości. 
Księżniczka Marie-Gabrielle nosiła białą suknię ślubną autorstwa Lorenzo Caprile, ozdobioną motywami kwiatowymi i około 10 000 kryształów Swarovskiego. Złożyła też Tiarę Wielkiej Księżnej Adelajdy. Najstarsze dziecko i jedyna córka księcia Jeana i jego byłej żony Hélène Vestur położyła swój bukiet kwiatów pod posągiem Matki Boskiej po ceremonii. Druhenki i paziowie nosili stroje marki Spanish Labubé.

Druhnami panny młodej były: księżniczka Alexandra, księżniczki Anunciata i Astrid z Liechtensteinu oraz Marie-Caroline Willms Gamazo Hohenlohe. Drużbami natomiast Constantin de Nassau i Johannes Willms (brat panny młodej i brat pana młodego).Wesele odbyło się w Llanos de Belvis, posiadłości należącej do siostry szwagra Antoniusa-Marie-Caroline Willms i Alejandro Gamazo Hohenlohe. Wina pochodziły z winnicy księcia Felixa. 
Oficjalne zdjęcia ślubne wykonał Pedro Bellido:


Goście na ślubie:


Wielki książę Henri i wielka księżna Maria Teresa 


Dziedziczny wielki książę Guillaume i dziedziczna wielka księżna Stéphanie 


Książę Félix  i księżna Claire 


Książę Ludwik z synami, Gabrielem i Noah 


Księżniczka Aleksandra 


Arcyksiężna Marie-Astrid i arcyksiążę Carl-Christian z Austrii


Hrabia Rodolphe de Limburg-Stirum i arcyksiężniczka Marie-Christine z Austrii


Arcyksiążę Imre i arcyksiężna Kathleen z Austrii


Książę Nikolaus i księżna Margaretha z Liechtensteinu


Księżniczka Maria-Anunciata i księżniczka Marie-Astrid z Liechtensteinu


Książę Jean z Luksemburga (ojciec panny młodej)


Hélène Vestur (matka panny młodej)


Książę Guillaume i ksieżna Sibilla z Luksemburga


Hayo Willms i hrabina Maria Theresia z Goëss (rodzice pana młodego


Alejandro Gamazo Hohenlohe i Marie-Caroline Willms


Książę Konstantin z Bawarii i Deniz Kaya


Hrabia Rudolf z Schönburg-Glauchau i księżniczka Marie-Louise z Prus


Arcyksiążę Carl Peter i arcyksiężna Alexandra z Austrii z dziećmi: Antonią i Lorenzem


Arcyksiążę István i arcyksiężna Paola z Austrii


Książę Amedeo i księżna Elisabetta z Belgii


Księżniczka Maria-Laura z Belgii


Hrabina Maximiliana z Arco-Zinneberg (w czerwono-czarnej sukience)


Hrabia Johannes i hrabina Elisabeth z Seilern und Aspang


Hrabia Franziskus i harbina Amelie z Seilern und Aspang


Hrabia Ulrich i hrabina Katrin z Goëss-Enzenberg


Camilla Monckton (pierwsza z lewej)


Gabrielle Berlin (pierwsza z lewej)


Hrabia Axel i hrabina Jutta z Rosenborga

Goście których nie znalazłam na zdjęciach: Arcyksiążę Christoph z Austrii (jego żona Adélaïde nie była obecna, ponieważ była w zaawansowanej ciąży i kilka dni później urodziła córkę, Sophię), arcyksiążę Aleksander z Austrii, książę Constantin z Nassau, książę Wenceslas z Nassau, książę Carl z Nassau, Johannes Willms, Anna Willms, książę Lawrence Doimi de Frankopan i Maria Doimi de Frankopan, księżniczka Xenia z Croÿ, książę Amaury z Bourbon-Parma, hrabia Riprand z Arco-Zinneberg i arcyksiężna Maria-Beatrice z Austrii, hrabina Valerie z Seilern und Aspang, hrabia Michał i hrabina Zofia z Goëss-Enzenberg, hrabina Isabelle z Goëss-Enzenberg, hrabina Rosalie z Goëss-Enzenberg, hrabia Kassian z Goëss-Enzenberg, księżniczka Sophie de Ligne, hrabia Guy de Nicolay, baron Alexander i baronowa Christiane z Spoercken, Katarina Esteve (siostrzenica Wielkiej Księżnej), Natalia Esteve (siostrzenica Wielkiej Księżnej), hrabia Hugo z Seilern i Aspang, książę Albrecht z Auersperg-Trautson, baron Felix Mayr z Melnhof, książę Clemens i księżniczka Eleonore z Altenburg, księżniczka Sofia zu Sayn-Wittgenstein-Sayn, Alexander James Spearman i księżniczka Amelia de Orléans e Bragança, księżniczka Gabriela de Orléans e Bragança, Sol de Medina y de Orléans e Bragança, książę Carl Philipp z Croÿ, hrabia Hubertus i hrabina Dina z Seilern i Aspang, Johannes Messner i hrabina Maria-Anna z Goëss, Tilo Berlin i hrabina Filippa z Goëss, Nikolaus Berlin, Juan Figueroa y Sayn-Wittgenstein-Sayn i hrabina Antoinette zu Seilern und Aspang, hrabia Hubertus i hrabina Maria Thereza Droste zu Vischering von Nesselrode-Reichenstein, hrabia François du Chastel, Manfredi San Martino D'Agliè di San Germano, hrabia Paul Esterházy, hrabia Ludwig z Orsini-Rosenberg

Źródła zdjęć: PPE Agency, Hollandse Hoogte, Alamy

2 komentarze:

  1. Przeglądając zdjęcia gości,uświadomiłam sobie,że właśnie w ten weekend ślub wzięli książę Konstantin i Deniz z Bawarii.
    Suknia ślubna w równie skromnym stylu co Meghan (albo raczej można powiedzieć,że to suknia Meg była podobna do sukni Marii Gabrielli,bo to ona była pierwsza: ),a pięknie urozmaicona niebieskim błyskiem w tiarze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam ten ślub suknia Panny Młodej mnie nie zachwyciła ale za to księżna Stephanie wyglądała zachwycająco w tej kobaltowej sukni

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.