Aktualizacja: Księżniczka Elżbieta rozpocznie naukę w Akademii Wojskowej!

Belgian Palace / Facebook

Dziś rano belgijski dwór królewski ogłosił, że księżniczka Elżbieta 31 sierpnia rozpocznie naukę w Royal Military Academy. 


Zanim jednak księżniczka rozpocznie naukę, czekają ją testy fizyczne, do których się przygotowuje na przykład przez bieganie, co obrazują jej trzy nowe zdjęcia. Podąża śladami swego ojca, jednak w przeciwieństwie do niego, nie ukończy całego kursu oficerskiego, a jedynie jego rok.

Jej edukacja będzie obejmować nauki społeczne i wojskowe. Będzie to dla niej doskonałe przygotowanie jako przyszłej zwierzchniczki wojsk belgijskich. Na Akademii nauczy się musztry, posługiwania bronią, odczytywania meldunków i pojedzie na obóz wojskowy. Będzie traktowana tak jak inni rekruci. ,,Będzie się czołgać w błocie jak wszyscy inni" - powiedział pułkownik Thierry Pirenne VRT. 


21 lipca 2021, na przyszłorocznym świecie narodowym, księżniczka Elżbieta weźmie udział w defiladzie wojskowej. 

Póki co jednak, księżniczkę czeka zakończenie nauki w międzynarodowym college'u w Walii, które ma miejsce już w tym tygodniu  

11 komentarzy:

 1. Super wiadomość, mam nadzieję że pałac będzie publikował co jakiś czas informacje na temat księżniczki. Teraz pozostaje czas na oficjalne zdjęcie (może wydane w urodziny) w mundurze wojskowym?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem zwolenniczką pójścia do wojska jako kobieta, ale jestem tolerancyjna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elisabeth w przyszłości jako królowa Belgów będzie zwierzchnikiem sił zbrojnych, więc taka wojskowa edukacja wyjdzie jej na dobre.

   Usuń
  2. Czemu nie? Pytam bez złośliwości. Po prostu jestem ciekawa.

   Usuń
 3. Ciekawie będzie zobaczyć księżniczkę w mundurze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem bardzo ciekawa, czy będzie już zawsze nosić mundur na Święcie Narodowym jak księżniczka Astrid, czy jednak będzie zakładać na nie sukienki.

   Usuń
  2. A może zdecyduje się czasem nosić sukienki, a czasem mundur? To by było ciekawe.

   Usuń
 4. Wolałbym ją w sukienkack

  OdpowiedzUsuń
 5. Wolałabym ją w sukience. Nie podobają mi się kobiety w mundurach wojskowych, ale jestem tolerancyjna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale czemu uważasz, że nie powinno być kobiet w wojsku (jak wspominasz we wcześniejszym komentarzu)?

   Usuń
 6. Myślę, że Elżbieta świetnie sobie poradzi. Mam też nadzieję, że nauka w szkole wojskowej była jej decyzją, że nie zmusiła jej do tego tradycja, ale że po prostu czuję się na siłach i chce spróbować czegoś nowego. Wojsko nie jest jednak dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.