Bohaterowie Victorii cz. II+Mans w Polsce+więcej

Księżna Sutherland(Margaret Clunie)
Jeśli kochacie Zapiski młodego doktora na pewno zauważyliście Margaret Clunie na telewizyjnych ekranach. Aktorka zagrała też w Sophia Grace & Rosie's royal Adventure, filmowy spin-off Ellen DeGeneres Show o dwóch Brytyjkach, które chcą zostać reporterkami z czerwonych dywanów.

Emma Portman(Anna Wilson-Jones)W przeciwieństwie do tępego męża, Emma Portman jest kąśliwa i sprytna, te cechy umiejscawiają ją wśród najbardziej zaufanych powierników. Używając przyjaźni z premierem staje się lady-in waiting Victorii. Obserwuje rosnące zainteresowanie między królową i Melbournem z mieszanką radości i przerażenia.

Dla fanów Spaced jest Sarą, a fani Sugar Rush znają ją jako Annę, ale czy nie widzieliście jej w innym serialu? Pan na dolinie? Powstać z popiołów? A może Hotel Babylon? Jej ekranowe CV jest dość obszerne, z rolami w New blood, Czarnym lustrze i DCI Bnks by wymienić choć kilka.

Książę Wellington(Peter Bowles)Lider torysów, który mówi królowej, że nie może sformować rządu i proponuje jej by zwróciła się do Roberta Peela po wsparcie. Ale również pilnuje królowej, gdy siły w jego partii sprzeciwiają się jej...

Jest prawdopodobnie najlepiej znany z grania Richarda De Vere w Szlachetnie urodzonej, ale CV Petera Bowlesa rozciąga się daleko po za dwór. Gwiazda Tha Irisch RM, Rumpole of the Bailey, , Perfect Scoundrels, The Bounder i Lytton's Diary zapisał swoje imię w brytyjskiej telewizji. I prawdopodobnie widzieliście go w Przygodach Sary Jane i Citizen Khan.

Sir Robert Peel(Nigel Lindsay)Lider torysów sir Robert Peel nie może być bardziej sprzeczny z gładkim, charyzmatycznym Melbourne'm Wigów. Kontrast nie stracił na Victorii-woli być oczarowywana niż prowokowana. Nienawidzi Peela od pierwszego spotkania.

Jeśli jesteś fanem Czterech lwów są szanse, że znacie Lindsay'a jako muzułmanina Barry'ego, ale aktualnie już osiągnął status gwiazdy sceny i ekranu. Zapoczątkował rolę Shreka w Schreku the musical w Teatrze Royal Drury Lane. Może widzieliście go też w You, me and the Apocalypse, Death in Paradise i serialu historycznym BBC Rzym.

Książę Ernest(David Oakes)Ernest z imienia, ale nie natury, towarzyski książę, dionizyjski instynkt może być niczym więcej niż sprzecznością do apollińskiej trzeźwości młodszego brata. Kiedy Albert spędzał młodość absorbując środowisko akademickie, Ernest zanurzał się w sztuce kobieciarza i ucztowaniu.

Od Filarów Ziemii do Rodziny Borgiów, Ripper Street i Białej Królowej, widzieliście go wiele razy na ekranach. Zagrał Kima Philby'ego w dokumencie BBC2 o jednym z piątki Cambridge i ostatnio miał rolę w Endeavour i The Living and The Dead.

Baronessa Lehzen(Daniela Holtz)Guwernantka królowej od urodzenia, całym sercem poświęcona królewskiej służbie. Pierwotnie wyznaczona przez Conroya w nadziei, że będzie jego sprzymierzeńcem, Baronessa niszczy jego plany stając się najlepszą przyjaciółką i największym sojusznikiem przeciwko Księżnej i jej pogardzanym doradcą. Kiedy Victoria staje się królową, Lehzen czerpie profity z jej lojalności-Victoria używa swej władzy by osłabić Conroya i stawia Lehzen na czele dworu królewskiego.

Jest dość popularna w rodzinnych Niemczech, ale Daniela Holtz jest nową twarzą dla brytyjskich telewidzów. Jest prawdopodobnie najlepiej znana z filmów takich jak Der Wald vor lauter Baumen, Phoenix i Der Verdacht.

Penge(Adrian Schiller)Nieustannie cyniczny Penge znalazł wygodną posadę jako szef stewardów pod zarządem Conroya, znika z dnia na dzień gdy rządy przejmuje Lehzen. Rodzi się gorzki wróg. Nieustające bitwy między błędnym pragnieniem Lehzen o "gospodarce" a reakcyjnością Penge i korupcją zarządu pałacu.

Zobaczycie dużo więcej Penge(zagra w Pięknej i Bestii z Danem Stevensonem i Emmą Watson), ale prawdopodobnie widzieliście go wcześniej w Być Człowiekiem, Piekle Pocztowym, Prawnikach czy The Hollow Crown. Zagrał również wujka w Doktorze Who(epizod Żona Doktora), pojawił się jako David Lloyd George w Sufrażystce i Undercover na BBC.

Skerret(Nell Hudson)Skerret-luźno oparta na prawdziwej członkini służby z Pałacu Buckingam-tajemniczo pojawia się wkrótce po akcesji z rekomendacją z Instytutu Chiswick. Staje się asystentką Jenkins, kłojącej garderobianej królowej.


Fani Outlandera znają Hudson i Laoghaire MacKenzie, przebiegłą młodą kobietę, która jest lekceważona przez Jamie'go(Sam Heughan). Przedtem była stosunkowo nowa na scenie, z rolą w Holby City i kilkoma rolami w filmach krótkometrażowych.

Francatelli(Ferdinand Kingsley)

 

Bazujący na prawdziwym szefie kuchni Victorii, Charles Elme Francatelli jest włoskim ekstraktem dorastającym w Londynie i uczącym się gotować we Francji.

Nad nazwiskiem takim jak to, można się zastanawiać, i tak, Ferdinand faktycznie jest synem Bena Kingsleya. Ale nie patrzcie na niego przez pryzmat nazwiska, on poszedł własną drogą grając role w The Hollow Crown, Ripper Street, Borgii, Poirot i Dracula: Nieznana Historia.

Brodie(Tommy Lawrence-Knight)


Najmłodszy członek służby, Brodie jest hallboyem z ambicjami na dojście wyżej w przyszłości, być może stając się lokajem, uczy się niemieckiego i Szeksira dla siebie.

Fani Doctora Who znają Tommy'ego jako Luke'a Smitha z Przygody Sary Jane, ale też możecie go znać jako Kevina Chalka z Waterloo Road, zamordowaną ofiarę Glue, Caleb "Cal" Bra czy diler Dan z You, me and the Apocalypse.

Carewicz(Daniel Donskoy)


Rosyjski zły chłopiec powoduje kilka skandali w pałacu

Możecie rozpoznać Donskoya jako Petera z produkcji BBC4 Detectorists.

Dash(Tori)


Wierny spaniel Victorii jest czteronożnym władcą pałacu.

Pies Tori nie jest obcy królowej Victorii, ponieważ grał wcześniej z Emily Blunt w Młodej Victorii.

Artykuł i zdjęcia pochodzą ze strony radiotimes.com

***

Dziś premiera drugiego odcinka, a pierwszy można zobaczyć tutaj po angielsku.

***

Nowe i zaległe zdjęcia z pierwszego z Twittera i Facebooka:

***

Kto wczoraj oglądał Mansa Zelmerlowa w Kielcach lub na Polsacie? Ja widziałam go przez przypadek, bo chciałam namówić mamę byśmy coś obejrzały i ona zaproponowała koncert. Włączyłyśmy telewizor i była zapowiedź występów i jak zobaczyłam Mansa, był jeden pisk. Kilka lat temu był już w Polsce i występował w Jaka to melodia. Rok temu przed Eurowizją się zastanawiałam to on czy nie on i się okazało, że to on! A tu jego piosenki, które wczoraj zaśpiewał:

2 komentarze:

  1. Oj, pamiętam "Brother or brother" czy jakoś tak, słuchało się za gówniarza w kółko :D

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.