Seriale, które będę oglądała w nowym sezonie

Dziś piszę o serialach, które będę starała się obejrzeć w nowym sezonie. O dwóch nie napiszę, ponieważ o jednym już pisałam-The Crown tutaj, a drugi opiszę jutro-serial Victoria o królowej Victorii. Na pewno będę oglądała dwa seriale kryminalne: NCIS i NCIS: Los Angeles oraz młodzieżowo-fantastyczny Shadowhunters. Z kolejnymi dwoma będę na bieżąco: Nastoletnia Maria Stuart i The Royals. 

NCISSerial, którym zainteresowałam się trzy lata temu. Pamiętam, że były to wakacje, skakałam po kanałach i trafiłam właśnie na NCIS. Spodobał mi się i w internecie znalazłam wszystkie odcinki, które później obejrzałam. To było 10 sezonów i akurat z serialu odeszła aktorka, która grała główną rolę. Jej wątek wrócił w ostatnim sezonie, gdy odchodził bardzo specjalny agent Athony DiNozzo grany przez Michael'a Weatherly'ego. Jego postać została zastąpiona trzema nowymi i w nowym, czternastym sezonie zobaczymy jak ich wątki zostaną przedstawione. A sam serial opowiada o zespole agentów NCIS, którzy badają sprawy kryminalne obracające się wokół Marynarki Wojennej. Główną postacią jest Leroy Jethro Gibbs grany przez Mark'a Harmon'a. To postać charyzmatyczna, która zawsze stanie murem za swoimi współpracownikami. Ma również własną listę zasad postępowania, według której i jego agenci muszą postępować. Ma również bardzo ciekawą historię osobistą, którą można było poznać w kolejnych odcinkach serialu. NCIS ma dwa spin-offy: NCIS: Los Angeles i NCIS: NOLA, którego akcja toczy się w Nowym Orleanie, ale po kilku odcinkach dałam sobie z nim spokój.

NCIS: Los Angeles


Siostrzany serial do NCIS, w którym czasem pojawiają się postacie ze starszej siostry. Tutaj moja fascynacja rozpoczęła się też od niej. W szóstym sezonie były dwa odcinki, w których po raz pierwszy zobaczyłam Callena i spółkę jak współpracują z ekipą z Waszyngtonu i w te same wakacje obejrzałam również ten serial. A później oglądałam kolejne sezony na bieżąco i mam nadzieję, że nadal będę mogła to robić. W Mieście Aniołów agenci działają pod przykrywką. Ich dochodzenia są bardziej "wybuchowe": jest więcej strzelanin, wybuchów bomb i efektów specjalnych. Tutaj szef też jest charyzmatyczny: to Henrietta "Hetty" Lange, która jest niską, starszą panią, która przed laty pracowała m. in. z gwiazdami filmowymi, a teraz może u każdego odebrać jakąś przysługę. W serialu jest również wątek romantyczny: związek policjanta Marty'iego i agentki Kensi. Prywatnie aktor grający Marty'iego jest szwagrem aktorki grającej Kensi. Możliwe, że serialowy związek w nowym sezonie wejdzie w nowy etap zaręczyn ;)

ShadowhuntersSerial, który powstał na podstawie serii książek Cassandry Clare pod tytułem "Dary Anioła". Pierwszy sezon to pierwsza książka "Miasto Kości". Choć wpleciono inne wątki, a kilka z kolejnych części wcześniej przedstawiono niż w książkach. Drugi sezon ma obejmować drugą i trzecią część serii. Premiera pierwszego odcinka nowej serii jest zapowiedziana na styczeń przyszłego roku. Dodam jeszcze, że wcześniej powstał film "Dary Anioła: Miasto Kości", który szczerze mówiąc podobał mi się bardziej od serialu, może przez większe odzwierciedlenia książki? No ale objętościowo scenariusz dwugodzinnego filmu i trzynostoodcinkowego serialu jest zupełnie inna. Zapowiada się, że znowu po kolejnych odcinkach będę z przyjaciółką, która poleciła mi tę książkę, komentować co nam najbardziej zapadło w pamięć :D O fabule: osiemnastoletnia Clary dowiaduje się, że nie do końca jest człowiekiem, lecz Nocnym Łowcą-pół człowiekiem, pół aniołem, którego zadaniem jest zabijanie demonów. Poznaje innych podobnych sobie i zakochuje się w jednym z nich. Okazuje się niestety, że oboje są rodzeństwem.

Nastoletnia Maria StuartSerial opowiadający o młodzieńczych latach królowej Szkocji Marii Stuart. Obejrzałam półtora sezonu w ferie zeszłego roku, a z pozostałymi jestem na bieżąco dzięki polskim fanpejdżom. Akcja serialu rozpoczyna się gdy Maria przybywa na francuski dwór, gdzie ma poślubić Franciszka-następcę tronu Francji. Niestety droga do niego nie jest prosta. Maria najpierw wikła się w zaręczyny z hiszpańskim księciem, potem przez przepowiednię Nostradamusa chce ocalić życie Franciszka co nie jest proste. W końcu jednak stają na ślubnym kobiercu. Ale po nim wcale nie jest łatwiej. Ojciec Franciszka-król Henryk wpada w obłęd i nikt nie jest w stanie przemówić mu do rozumu. Później Maria wikła się w nowy romans i gdy wraca do męża jest już za późno: Franciszek jest umierający. Jego ostatnie chwile spędzają razem, lecz rozstanie jest nieuchronne i staje się faktem. Czwarty sezon będzie mówił o trzech królowych: Marii, jej byłej teściowej Katarzynie Medycejskiej-królowej-wdowie Francji, i kuzynce-Elżbiecie, królowej Anglii. Marię z Katarzyną łączyły różne relacje: były największymi wroginiami, ale też sojuszniczkami. A Elżbieta i Maria? Tutaj też była cała skala emocji w stosunkach między nimi, a raczej w kwestii angielskiego tronu: raz żadna nie chciała wchodzić w drogę drugiej, innym razem jednak chciały się nawzajem zabić. Chciałam wspomnieć jeszcze o dwóch kwestiach: historycznej-pewne wydarzenia są takie jakie były na prawdę, inne podkoloryzowane, a kulis innych nie znamy, ale to serial, a on rządzi się innymi prawami niż historia. Druga kwestia to stroje: na pewno piękne, lecz najczęściej stworzone we współczesności i nie przypominające ówczesnych.

The RoyalsSerial opowiadający o współczesnej, lecz fikcyjnej brytyjskiej rodzinie królewskiej. Nie obejrzałam ani jednego odcinka, choć wiem mniej więcej o co w nim chodzi. Chyba trochę w stylu Plotkary. Intryga goni intrygę, zdrada zdradę. Młoda księżniczka, która łamie wszystkie zasady, książę, który nie miał być następcą tronu, królowa, która zmienia kochanków jak rękawiczki i porządny król, który ginie. Tron przejmuje brat króla, który twierdzi, że dzieci króla nie są nimi z punktu widzenia biologii. Serial powstał na podstawie fan fiction dotyczącego Hamleta. Jednak tylko początek jest nim inspirowany, dalej fabuła od niego odchodzi. W trzecim sezonie zobaczymy powrót uważanego za zmarłego księcia. I całkiem możliwe, że ślub-pojawił się zdjęcie, na którym dwaj księcia są ubrani w mundury inspirowane prawdziwymi księcia Williama i księcia Harry'ega ze ślubu w 2011 roku.
Źródła zdjęć: filmweb.pl, tvguide.com, facebook.com/TheRoyalsPolska

1 komentarz:

  1. Bardzo fajny pomysł na posta, ale dla osób które chcą te seriale obejrzeć, lub są w trakcie, jest tu bardzo dużo spoilerów.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.