Studio AccantusMoja przygoda ze Studiem Accantus rozpoczęła się rok temu, gdy jedna ze znajomych udostępniła na Facebooku piosenkę Cell block tango z musicalu Chicago, w ich wykonaniu. Jako, że znałam oryginał, byłam ciekawa tej wersji. Jakże byłam zdziwiona, że tutaj śpiewano po polsku. Później kliknęłam w kolejne pozycje i  tak odkryłam ich świetne wersje Upiora w operze i Tango Roxanne. Później kliknęłam "subskrybuj" i lajknęłam na Facebooku. Cały czas zbieram się do przejrzenia wszystkich piosenek, ale jakoś mi nie wychodzi. A przez ostatni rok każda środa upływała mi z myślą: co nowego dziś zobaczę?O samym Studiu: założycielem jest Bartek Kozielski, który obecnie zajmuje się m. in. reżyserią i dźwiękiem oraz to w jego domu znajduje się studio nagraniowe. Chyba cała jego rodzina pomaga mu w pracy: mama Dorota tłumaczy teksty, tata nagrywał All i want for Christmas is you, siostra Antonina i brat Jarek śpiewają. Ale nie tylko rodzina bierze udział w projekcie, bo też między innymi: Sylwia Banasik, Kuba Jurzyk, Karolina Warchoł, Natalia Piotrowska. Trzeba też dodać, że duża część tych osób nie zajmuje się tylko i wyłącznie studiem. Na przykład Natalia śpiewa w innym musicalowym przedsięwzięciu-Broadway Exclusive, a Sylwię Banasik można było zobaczyć na scenie w Teatrze Muzycznym Roma.


W każdą środę pojawia się nowe wideo i są podzielone w miesiącu na cztery kategorie: tydzień musicalowy, tydzień disnejowski, tydzień Joker i tydzień specjalny nazywany również tygodniem przydługiej gadki. W trzecim tygodniu może pojawić się film każdego rodzaju, często to covery "zwykłych" piosenek(na przykład Something stupid, Dumka na dwa serca), a czwarty to widea specjalne, relacje zza kulisów koncertów, przeróbki utworów, które osiągnęły milion wyświetleń.


Praca w Studiu to nie tylko nagrywanie piosenek, ale też koncerty. Przede wszystkim recitale pojedynczych artystów, jednak zwykle towarzyszy im kilka osób ze studia i na przykład śpiewają wspólnie duety. Kiedyś koncertowali również z Abbą symfonicznie, dziś z Aferą Mayerling, o której pisałam tu, oraz przed Bożym Narodzeniem z kolędami. Z ostatnim koncertem byli nawet w mieście, blisko którego mieszkam, lecz niestety nie mogłam na nim być :/


Moje ulubione piosenki Studia Accantus: 
A tu linki do strony internetowej, profilu na Facebooku i kanału na YouTube.

Źródła zdjęć: youtube.com, 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.