The Crown-serial o królowej Elżbiecie II
Plan był trochę inny: miałam dziś pisać o królowej polskiego kryminału, a o serialu The Crown miałam napisać w innej notce o serialach, które będę oglądała w nowym sezonie, ale piszę dziś. Stało się tak ponieważ wczoraj natknęłam się na nowe zdjęcia aktorów grających w serialu, ale od początku.

Na pierwsze informacje o serialu natknęłam się jesienią zeszłego roku, gdy pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu, między innymi Claire Foy jako Elżbiety II i Matt'a Smithe'a jako księcia Filipa. Zdjęcia przedstawiały nagrywanie sceny ślubu. Mogliśmy zobaczyć na nich też aktora grającego Winston'a Churchilla'a. Kilka miesięcy później ukazał się zwiastun, w którym możemy zobaczyć m. in. przygotowania do koronacji. Na stronie The Court Jeweller możemy zobaczyć przegląd biżuterii z filmiku(tutaj) Następnie pojawiła się krótka scena i data emisji pierwszego odcinka: piątek 4 listopada. Możemy się więc spodziewać, że serial będzie emitowany właśnie w piątki.
O serialu: pierwszy sezon będzie miał dziesięć odcinków. Możemy spodziewać się kilku sezonów, jeśli oczywiście pierwszy będzie miał wysoką oglądalność. Prawdopodobnie każdy sezon będzie opowiadał o dekadzie panowania Elżbiety. Reżyserią zajął się Stephen Daldry. Scenariusz napisał twórca scenariuszów Królowej i sztuki teatralnej Audiencja(które opowiadały również o Królowej, o filmie pisałam tu)-Peter Morgan. Ciekawostką jest, że w serialu gra znany z roli księcia Karola w Królowej Alex Jennings, który tutaj gra księcia Windsoru, do którego porównywano już aktora wcześniej. Jeśli chodzi o aktorów grających parę królewską: mogą zostać w przyszłości zmienieni, by ich sztucznie nie postarzać.Aktorzy rozpoczęli już promocję serialu: byli obecni na panelu Netflix'a w Paryżu, zapozowali do sesji zdjęciowych Vanity Fair i Vogue. Udzielili również im wywiadów. Pojawiły się też fotosy ze scen serialowych(znajdują się powyżej). Na zdjęciach znajdują się również: księżniczka Małgorzata-Vanessa Kirby, Peter Townsend-Ben Miles, królowa Maria-Eileen Atkins, Królowa Matka-Victoria Hamilton.

Sesja dla Vanity Fair:Sesja dla Vogue

Źródła zdjęć: netflix, mirror.co.uk, vanityfair.com, vogue.co.uk, http://ytv-staff.tumblr.com

4 komentarze:

 1. Zapowiada się wspaniale! Nie mogę się doczekać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również! I jeszcze "Victorii", o której napiszę za jakiś czas.

   Usuń
 2. Ale mi narobiłam chrapkę :D Nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto obejrzeć, naprawdę polecam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.