Zdjęcia promocyjne serialu Victoria

Znalazłam zdjęcia promocyjne i opisy(w języku angielskim, więc je przetłumaczę i proszę o wyrozumiałość ;) dwóch pierwszych odcinków serialu Victoria
Odcinek 1: Kiedy osiemnastoletnia Victoria stała się królową, jej matka Księżna Kentu wspierana przez swojego doradcę, Conroya, otoczyła młodą monarchinię swoją chęcią osiągnięcia władzy. Nienawidząc Conroya i zirytowana uzależnieniem matki od niego, Victoria unika obojga.
Słudzy starają się dostosować do nowej szefowej, zaufanej guwernantki Victorii-Lehzen. Garderobiana królowej jest oburzona, gdy dowiaduje się, że Lehzen wyznaczyła jej asystentkę-tajemniczą Skerret-bez jej wiedzy.
Victoria radzi sobie z niewiadomymi z pomocą premiera lorda Melbourne. Oboje są sobą oczarowani: Victoria erudycją i mądrością starszego mężczyzny, a on urokiem nie do odparcia młodej królowej. Plotki wybuchają wokół bliskości relacji i Melbourne, obawiając się skandalu, reperkusji, pozostawia Victorię, co  wykorzystuje Conroy by osłabić królową.
Wiktoria jest niesłusznie oskarżana i gloria koronacji jest skrócona, kiedy uczy się zakładać koronę w atmosferze skandalu.
Odcinek 2:


Gdy popularność Melbourne'a znika, Torysi niecierpliwie oczekują zwycięstwa. Najbardziej niecierpliwy ze wszystkich jest zły wuj Victorii-Cumberland, który widzi w porażce Melbourne'a szansę na osłabienie władzy Victorii i ustanowienie wspólnych rządów z księżną Kentu i Conroyem.
Victoria jest załamana gdy Melbourne ogłasza swoje odejście i jeszcze bardziej zdezorientowana gdy musi prosić nieznanego Sir Roberta Peela o utworzenie rządu. 
Zdesperowana Victoria błaga  Melbourne'a by wrócił na stanowisko jej premiera i jest zakłopotana gdy jej odmawia-Peel jest właściwym kandydatem. Niezdolna do akceptacji tego, Victoria snuje plan upokorzenia Peela, nie pozostawiając mu wyboru jak odmówienia utworzenia rządu.
Źródło: theconsultingdetectivesblog.com

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.