Victoria: Odcinek pierwszy-Doll no. 123Kiedy osiemnastoletnia Victoria stała się królową, jej matka Księżna Kentu wspierana przez swojego doradcę, Conroya, otoczyła młodą monarchinię swoją chęcią osiągnięcia władzy. Nienawidząc Conroya i zirytowana uzależnieniem matki od niego, Victoria unika obojga.


Słudzy starają się dostosować do nowej szefowej, zaufanej guwernantki Victorii-Lehzen. Garderobiana królowej jest oburzona, gdy dowiaduje się, że Lehzen wyznaczyła jej asystentkę-tajemniczą Skerret-bez jej wiedzy.

Victoria radzi sobie z niewiadomymi z pomocą premiera lorda Melbourne. Oboje są sobą oczarowani: Victoria erudycją i mądrością starszego mężczyzny, a on urokiem nie do odparcia młodej królowej. Plotki wybuchają wokół bliskości relacji i Melbourne, obawiając się skandalu, reperkusji, pozostawia Victorię, co  wykorzystuje Conroy by osłabić królową.

Wiktoria jest niesłusznie oskarżana i gloria koronacji jest skrócona, kiedy uczy się zakładać koronę w atmosferze skandalu.

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.