Eurowizja dla Dzieci-podsumowanie


Wczoraj przeprowadziłam pierwszego live bloga z Eurowizji dla Dzieci, a dziś przedstawiam wam podsumowanie konkursu i moje opinie na jego temat.


Miejsce 3-Włochy, Fiamma Boccia Cara Mamma


Miejsce 2-Armenia, Anahit & Mary Tarber


Miejsce 1-Gruzja, Mariam Mamadashvili Sun


Polska z Olivią Wieczorek i Nie zapomnij zajęła 13 miejsce.


Występ zeszłorocznej laureatki:

                

Poli Genova:


Jedward:


A teraz moje rozważania: zacznę od strojów. Czytała na Twitterze pytania typu kto ubierał te dzieci, nawet moja po pierwszych kilku występach stwierdziła, że ubrania pogrubiają dzieci, a ja myślałam czy ktoś nie mógł ubrać ich bardziej gustownie? Niektóre zbytnio się błyszczały, inne wyglądały jak wielkie bezy(w tym nasza reprezentantka), a część jak dla mnie wyglądała zbyt dorośle.


Forma konkursu: niestety gdy pisze się na żywo relację trudno jest zwracać uwagę na każdy szczegół(niestety nie widziałam każdej wizytówki, ale kilka ostatnich było bardzo fajnych, chyba tylko przedstawiały to co dzieje się na Malcie, a nie w poszczególnych krajach), ale spodobało mi się jak uczestnicy przedstawiali siebie nawzajem. Szkoda, że program był napięty i na przykład nie przeprowadzano rozmów z uczestnikami. Za to podobało mi się jak wszyscy uczestnicy zaśpiewali piosenkę i jak dzieci cieszyły się z wygranej Mariam.


A teraz przejdźmy do piosenek. Z Eurowizją mam tak, że gdy zapoznaję się przed konkursem z piosenkami-uczestnikami, rzadko co przykuwa moją uwagę i dopiero na samym konkursie coś podbije moje serce. A w tym przypadku mam problem, bo nic mi się nie spodobało. Nawet podczas koncertu. Nie wiem, może dlatego, że nie jestem przyzwyczajona do śpiewu dzieci, może to nie moje klimaty po prostu. Ostatecznie może faktycznie to słabe piosenki. Może jednak za jakiś czas wrócę do nich i wtedy mi się spodobają?


Na koniec jeszcze kilka informacji: Polska wróciła do konkursu po 12 latach i zdania na temat naszej propozycji były podzielone. Zdziwiło mnie, że Olivii nie towarzyszyła mama(oglądała występ w TV i skomentowała go dla Wiadomości), za to na Malcie znalazł się opiekun artystyczny dziewczynki-Piotr Rubik.

Za rok konkurs odbędzie się(prawdopodobnie)w Gruzji, która ma do tego pierwszeństwo, ale może odmówić. Wtedy zostanie zorganizowany konkurs na miejsce organizacji kolejnej edycji.

Źródło zdjęć: Twitter


5 komentarzy:

 1. Też wczoraj oglądałam ta Eurowizję. Tak samo jak Tobie, nie spodobała mi się żadna piosenka, wszystko było mdłe. Wiele dziewczyn po prostu się darło, chciały zabłysnąć, a wrzeszczały jak koty obdzierane ze skóry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotąd nie oglądałam Dziecięcej Eurowizji i jestem ciekawa jak to wyglądało w poprzednich latach.

   Usuń
  2. Też wczoraj oglądałam po raz pierwszy :)

   Usuń
 2. ta Eurowizja mam bardzo mieszane uczucia

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.