Nowy film o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej-Charles III
Kilka dni temu pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu nowego filmu o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej, który jest oparty na sztuce z 2014 roku-Charles III autorstwa Laurence'a Oliviera. Dziewięćdziesięciominutowy film produkcji BBC będzie miał premierę w przyszłym roku.


Akcja filmu ma miejsce w przyszłości, konkretnie w 2020 roku. Zobaczymy w nim jak książę Karol po śmierci matki-królowej Elżbiety II-zmaga się z nowymi obowiązkami i problemami: odmówi podpisania kontrowersyjnej ustawy powodując polityczny chaos, na ulicach zapanują zamieszki, a naprzeciw Pałacu Buckingham ustanie czołg.


W filmie zobaczymy Tima Bigotte'a-Smitha w roli tytułowej(aktor grał Karola również w sztuce), Charlotte Riley jako księżnę Cambridge, jej męża zagra Oliver Chris. W Harry'ego wcieli się Richard Goulding, Camilla'ę-Margot Leicester, a Tristrama Evansa zagra Adam James. Zobaczymy też George'a i Charlotte(akcja toczy się w 2020 roku, więc będą mieli odpowiednio 7 i 5 lat)oraz...ducha Diany.


Duża część obsady to aktorzy grający w spektaklu. Nową osobą w obsadzie jest Charlotte Riley grająca Kate. Obie panie są w tym samym wieku, a Charlotte prywatnie jest żoną Toma Hardy'ego i mamą synka w wieku księżniczki Charlotte. Grała między innymi w filmach Na skraju jutra i tegorocznym Londynie w ogniu oraz w serialu Świat bez końca. Poniżej zdjęcie obsady teatralnej(w filmie zobaczymy ze zdjęcia Harry'ego, Camilla'ę, Karola i Williama)Jestem osobiście bardzo ciekawa tego filmu. Dotąd wszystkie królewskie filmy opowiadały o przeszłych wydarzeniach, a ten przedstawi ewentualną przyszłość. Zastanawiam się jak przedstawią bohaterów i na ile może sprawdzić się w przyszłości to co ukazane będzie na ekranach. Spektakl, na którego podstawie powstaje ten film, zdobył wiele nagród teatralnych. Ciekawe czy film powtórzy te sukcesy.


A wy co sądzicie o tym filmie?

Źródło: Daily Mail

2 komentarze:

  1. myśle że tez będzie niezły.Twój blog to istna"kopalnia" wiedzy.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.