Zmienić jego zdanie część 2-film Zanim się pojawiłeś


Jakiś czas temu pisałam wam o książce Jojo Moyes Zanim się pojawiłeś(tutaj). W poście o niej napisałam, że obejrzę film na jej podstawie, więc w ostatnią niedzielę go obejrzałam i dziś, akurat przed weekendem, napiszę wam o nim.Film jest oczywiście oparty na fabule książki, więc nie będę się powtarzała i osoby jej nieznające zapraszam do postu o niej(link powyżej). Scenariusz napisała autorka-Jojo Moyes, więc mamy do czynienia z dość wiernym odwzorowaniem pierwowzoru, ale film rządzi się własnymi prawami i pewne wątki zostały usunięte lub skrócone. Na przykład nie pojawia się siostra Will'a, dziadek Lou właściwie tylko siedzi, nie ma przedstawionych perypetii siostry głównej bohaterki. Zmieniono też sposób zerwania między Lou i Patrickiem. Dodano za to ciekawy filmik pokazujący jak Will był sprawny przed wypadkiem.


Według niektórych to tani wyciskacz łez, jednak ja za dużo ich nie uroniłam. Dużo ludzi widzi ten film jednowymiarowo jako historię dziewczyny, która próbuje odwieść chłopaka od zamiaru odejścia z tego świata, ponieważ jest sparaliżowany. Dla mnie ten film ma głębsze przesłanie: człowiek powinien znaleźć w sobie odwagę by zawalczyć o siebie i swoje marzenia oraz nie powinien osądzać innych po pozorach, robić rzeczy, które wydają się nam, że będą po myśli innych. Powinniśmy szczerze rozmawiać z nimi o tym co czują, czego pragną i to też wziąć pod uwagę.Inną kwestią, która przykuła moją uwagę w tym filmie, to kwestia ubioru Lou. W książce było opisane, że jej stroje były zwariowane i w filmie to pokazano: buty w kwiatki, swetry w żywych kolorach, wzorzyste sukienki. Najbardziej podobała mi się czerwona sukienka Lou, w której poszła z Willem na koncert i którą widzimy na plakacie. Zdziwiło mnie tylko, że na urodzinach nosi żółto-czarny strój. Jakby przeczuwała, że do stanie rajstopy pszczółki ;) Pewnie kostiumograf chciał od razu dopasować cały końcowy strój.W głównych rolach zagrali Sam Claflin i Emilia Clark, ale ciekawe dwie aktorki można zauważyć na drugim planie. Pierwsza z nich to Jenna Coleman wcielająca się w Treenę Clark-siostrę głównej bohaterki. Obecnie możemy ją oglądać w tytułowej roli w serialu Victoria(patrz zakładka u góry strony). Druga to Vanessa Kirby-w tym filmie grająca Alicia'ę-byłą dziewczynę Willa. Możecie ją teraz obejrzeć w serialu The Crown jako księżniczkę Małgorzatę.Źródła zdjęć: filmpl.pl i Twitter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.