Dance, dance, dance!-film Wytańczyć Marzenia


W święta często nadrabiam zaległości filmowe i tak było i tym razem. Obejrzałam kilka ostatnich odcinków The Crown i trylogię o Sissi, o której wkrótce, ale mniej królewskie filmy. Na przykład Wytańczyć Marzenia. I dziś napiszę wam o nim.Wytańczyć Marzenia jest oparty na faktach i opowiada o zawodowym tancerzu Pierze Dulainie, który podejmuje się opieki nad trudną młodzieżą w czasie gdy są w kozie i próbuje przez naukę tańca towarzyskiego nauczyć ich szacunku do siebie samych i innych. Wśród rolę główną wciela się Antonio Banderas, który na początku nie był przekonany do scenariusza, ale producenci i rozmowa z pierwowzorem jego postaci przekonały go do przyjęcia roli.


Wśród uczniów widzimy zbuntowanych młodych ludzi, którzy często chcą się wyrwać z dotychczasowego otoczenia, prowadzić inne życie niż ich bliscy lub czują, że czują inaczej niż wszyscy. Najlepszym tego przykładem jest Rock i LaRhette: jej brat zabił jego brata i sam zginął. On chce skończyć szkołę, wyrwać się z domu i żyć lepiej niż rodzice. Ona odrabia lekcje czekając na metro, ponieważ w domu musi zajmować się rodzeństwem. Szczerze się nienawidzą, ale od miłości do nienawiści tylko jeden krok i odwrotnie.


Inni bohaterzy też pokonują różne granice: wszyscy przekonują się do tego co reprezentuje Pierre (muzyka jaką lubi, styl tańca jakiego ich uczy) i pozwalają sobie uwierzyć w siebie i w swoje możliwości mimo niewiary innych i przeciwności, nastolatka z tak zwanego dobrego domu przeciwstawia się matce, która dotąd rządziła jej życiem, a sam Pierre pozwala sobie na uczucie do kobiety, która go kocha.


Jak widać w filmie pokazano młodych ludzi i szanse, które mogą wykorzystać. Innym ważnym dla mnie atutem, oprócz fabuły, był taniec i muzyka, która miesza nowoczesne gatunki z retro-melodiami, dlatego poniżej zamieszczam kilka scen.
Podsumowując film bardo mi się podobał i mam nadzieję, że jeszcze do niego powrócę.

Źródła zdjęć: Filmweb, filmy-dla-kazdego5.blog.onet.pl, aceshowbiz.com, wheremyknittasat.com

2 komentarze:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.