Świąteczne filmy


Dziś drugi post z serii świątecznej Tydzień temu zajmowaliśmy się świątecznymi piosenkami, a dziś napiszę wam o świątecznych filmach, które oglądałam.

Listy do M.Obejrzałam obie części, tyle że drugą oglądałam w zupełnie nie świątecznym czasie-w czerwcu. Ale mimo to, obie części są bardzo świąteczne, ponieważ ich akcja została osadzona w Wigilię. W filmie grają między innymi Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Katarzyna Zielińska, Tomasz Karolak i Agnieszka Wagner. Na ekranie widzimy kilka przeplatających się wątków. Mi najbardziej podoba się wątek rodziny Koniecznych(taty Mikołaja i syna Kostka do których dołącza Doris) i rodziny Lisieckich(Szczepana, jego żony Kariny i ich córki). Pewne sceny śmieszyły, inne doprowadzały do łez-jak to w święta czasem jest.

To właśnie miłośćBrytyjski film, którego akcja toczy się w przeciągu czterech przedświątecznych tygodni i ma swoje apogeum w Boże Narodzenie. Tu też historie bohaterów się przeplatają. Film charakteryzuje doborowa obsada: Colin Firth, Emma Thompson, Liam Neeson, Keira Knightly, Hugh Grant. Na ekranach widzimy nowego premiera zakochującego się w swojej sekretarce, pisarza podnoszącego się po zdradzie żony, małżeństwo z kilkunastoletnim stażem zmagające się z kryzysem, podstarzałego piosenkarza wracającego na szczyt i kilka innych ciekawych osób, których życie wpada na odpowiednie tory w Boże Narodzenie.

HolidayW przedświątecznej gorączce załamuje się świat dwóch kobiet. Postanawiają więc na święta zmienić otoczenie i zamieniają się domami. I tak Amerykanka Amanda trafia na angielską wieś, a Brytyjka Iris do nowoczesnego domu w Los Angeles. Ale i tu natrafiają na nowe problemy, ale też na ich rozwiązania. W rolach głównych zagrały Cameron Diaz i Kate Winslet, a partnerowali im Jude Law, Jack Black i-UWAGA-Rufus Sewell(tak, ten sam co w Victorii).

Grinch: Świąt nie będzieJako że oglądałam ten film dość dawno, nie będę się zbytnio rozpisywać. W Ktosiowie nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, co cieszy wszystkich. No, prawie wszystkich: zielony stwór Grinch nie lubi Świąt i postanawia zepsuć je wszystkim. Ale jest mała dziewczynka, która mu w tym przeszkodzi. W roli głównej Jim Carrey.

Święta Last MinuteCórka państwa Kranków wyjeżdża na studia, w tym czasie rodzice zmagają się z syndromem pustego gniazda. Gdy okazuje się, że córka nie przyjedzie na święta, postanawiają je 'ominąć' i wyjechać na Karaiby. Na dzień przed wyjazdem dzwoni jednak córka z informacją, że jednak przyjedzie i to z narzeczonym, więc następują nerwowe przygotowania do wizyty. Dla mnie film był lekko nudnawy.

Śnięty Mikołaj 3: Uciekający MikołajTe święta będą wyjątkowe: Mikołaj i jego żona niedługo zostaną rodzicami, a święta szykują się iście rodzinnie: przyszłych rodziców odwiedzają syn Mikołaja z mamą i ojczymem oraz przyszli dziadkowie. O tyle, że teściowie Mikołaja nie wiedzą i nie mogą się dowiedzieć o profesji zięcia, co prowokuje wiele zabawnych sytuacji. Z tego co pamiętam to to zabawny film dla całej rodziny.

A wy widzieliście te lub inne filmy świąteczne? Co o nich myślicie, co polecacie?


Źródła: film.pl, Filmweb

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.