Świąteczne piosenki


Dziś pierwszy post z serii świątecznej, w którym napiszę kilku piosenkach. Gdy je słyszymy, od razu czujemy, że święta nadchodzą.
Zacznijmy od chyba najpopularniejszej piosenki tego typu, czyli Last Christmas zespołu Wham! Tę piosenkę lubię też w wersji z polskim tekstem. Znam ją w wykonaniu między innymi Andrzeja Piasecznego z kilkoma  innymi polskimi wokalistami, ale bardziej podoba mi się wersja Ani Wyszkoni.
Kolejnym utworem tego typu jest All I want for Christmas is you Mariah Carey, który doczekał się też polskiej wersji w Studiu Accantus.Kolejny utwór to Jest taki dzień. Oryginalnie Czerwone Gitary go wykonywały, ale doczekał się wielu nowych wykonań.


Osobiście uwielbiam starsze świąteczne piosenki w wykonaniu Franka Sinatry czy Binga Crosby'ego. Nie będę wstawiała ich pojedynczych piosenek, tylko jedno nagranie z You Tube z setką utworów:


A teraz wróćmy do Polski. Podoba mi się piosenka z filmu Świąteczna przygoda-Kto wie? zespołu DeSu.


Inny polski utwór z lat dziewięćdziesiątych to duet Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka pod tytułem Pada śnieg.


Jest jeszcze dużo innych piosenek wprowadzających w świąteczny nastrój. Ja na piszę jeszcze o jednej, która nie jest zupełnie świąteczna, ale mi się kojarzy z nastrojem przedświątecznym-Broken Strings Jamesa Morrisona i Nelly Furtado.


A wy jakich piosenek słuchacie w tym przedświątecznym czasie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.