Piosenki filmowe

Często gdy oglądamy film wpada nam w ucho jakaś melodia, czasem nawet ją bardziej pamiętamy niż samą fabułę. Często też niektóre piosenki nierozerwalnie są połączone z filmami, w których  zostały użyte i dziś przedstawię wam kilka z nich.

Dumka na dwa serca Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka ze słowami Jacka Cygana do muzyki Krzesimira Dębskiego powstała specjalnie do ekranizacji Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana. Piosenka opowiada w sumie o wątku miłosnym filmu i książki, ale ostatnie słowa o widzach w kinie rzucają na całość tekstu zupełnie nowe światło


Moje dwie ulubione piosenki z filmów o agencie w służbie Jej Królewskiej Mości to nieco starsze, lecz cały czas na czasie Diamonds are forever Shirley Bassey i Skyfall Adele z przedostatniego filmu z serii (póki co).Z serialem 07 zgłoś się utożsamiana jest wokaliza w wykonaniu Grzegorza Markowskiego, ale do tej samej muzyki napisano też tekst i powstała piosenka, którą Alicja Majewska zaśpiewała w jednym z odcinków.Kolejna słynna piosenka filmowa to I will always love you Whitney Houston z filmu Boduguard, w którym piosenkarka grała główną rolę.


Kto z nas nie kojarzy piosenki I've had the time of my life z filmem Dirty Dancing?Titanic i historia bohaterów granych przez Kate Winslet i Leonardo di Caprio zawsze wyświetla mi się z piosenką My heart will go on Celin Dion.


A z polskich filmów to nieco zapomniany Och Karol i piosenka Baw mnie w wykonaniu Seweryna Krajewskiego i Urszuli.


Inny hit lat osiemdziesiątych-Kogel-mogel , Edyta Geppert i Szukaj mnie.Niezapomniana piosenka Miłość Ci wszystko wybaczy Hanki Ordonówny z filmu Szpieg w masce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.