Ja i Książki+odpowiedzi na pytania


Tydzień temu pisałam wam o jednej z moich pasji-rodzinach królewskich, a dziś przyszedł czas na inną-książki. Tym razem sama ułożyłam pytania, ale umieszczam tu też szersze odpowiedzi do pytań spod postu Ja i Rodziny Królewskie. Jeśli macie pytania na jakikolwiek temat, zadawajcie je w komentarzach lub napiszcie je na mój mejl: jlewandoeska@gmail.com


Od jak dawna czytasz książki?

Od dziecka-najpierw czytała mi mama, a jak nauczyłam się czytać to już sama to robiłam, choć jeszcze przez jakiś czas na dobranoc czytała mi mama i pamiętam, że gdy czytała już tylko dla siebie to ja, spryciula, czytałam jej prze ramię ;) A tak w ogóle w moim domu czytają wszyscy: począwszy od dziadka i kończąc na mnie :)

Jakie są twoje ulubione gatunki książek?

Ogólnie nie mam ulubionego-czytam właściwie wszystkie i nie wyróżniam szczególnie żadnego, choć czasem mam fazę na dany gatunek, a raczej na autora, o czym za chwilę, ale jest kilka gatunków, których nie czytam np. harlekiny i te typy książek, z których wyrosłam-powieści młodzieżowe itp.

Jacy są twoi ulubieni pisarze?

Jest ich kilku, np.: Katarzyna Bonda, Sławomir Koper, Cassandra Clare-po tych nazwiskach można poznać mój eklektyczny styl-pierwsza kobieta to autorka kryminałów, mężczyzna pisze książki historyczne, a Amerykanka jest przedstawicielką fantastyki.
Jakie są twoje ulubione książki?

Jest ich wiele i pochodzą z tak różnych gatunków, że trudno je porównać ze sobą i wybrać tą naj-, więc wymienię tu o kilku z nich: trylogia Jeździec Miedziany Paulliny Simons, Igrzyska Śmierci Suzanne Collins, Gwiazd naszych wina John Green i wiele innych.
Jaki jest twój stosunek do lektur?

Bardzo pozytywny: mimo musu ich przeczytania, czyta mi się je całkiem dobrze. Choć z każdym rokiem były coraz trudniejsze i czasem musiałam się do nich przymuszać (dziś mam przeczytać 20/30/40 stron), to prawie wszystkie dobrze wspominam. Nie spodobały mi się tylko Cierpienia Młodego Wertera. Mam też ciekawą historię z Kamieniami na szaniec: mieliśmy je przeczytać w ferie, ale ja zapomniałam i w poniedziałek zgłosiłam nieprzygotowanie, a gdy wróciłam do domu, nie poszłam spać, dopóki nie skończyłam czytać. Gdy we wtorek odpowiedziałam na pytanie o treść lektury, nauczycielka stwierdza ,,Ooo, już zaczęłaś czytać", a ja na to ,,Nawet skończyłam" :D

Jakie książki czytałaś gdy byłaś młodsza?

Całą serię Ania z Zielonego Wzgórza, Opowieści z Narnii (oprócz ostatniej części), serię Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz, książki Ewy Nowak i Marty Fox.
Jakie książki chciałabyś przeczytać?

Jest ich wiele! Chciałabym przeczytać Trylogię i Quo Vadis Sienkiewicza, wiele biografii, kryminały Zygmunta Miłoszewskiego i skandynawskich pisarzy, więcej książek Mario Puzo i wiele innych.

Odpowiedzi na pytania


1. Czy chciałabyś być księżną? 

Nie-to bardzo publiczna rola, która wymaga przyjaznego nastawienia do każdego i nawiązywania powierzchownych relacji. Jest się wystawionym na oceny na każdym kroku, które są często niesprawiedliwe, powierzchowne i wydawane przez osoby, które by mnie nie znały. A ja jestem stosunkowo nieśmiała, problemem dla mnie jest nawiązanie pierwszego kontaktu i nie lubię niesprawiedliwej krytyki.

2. Jeżeli miałabyś wybrać to wolałabyś być Kate czy Mary?


Stawiam na Mary-godzi bycie matką czwórki dzieci i pracę jako księżna-jest dla mnie wzorem w wykonywaniu obowiązków. A Kate od dłuższego czasu traci w moich oczach-ma dość mało wyjść i jest dla mnie nieco nudna, ale jest według mnie fajną mamą. Mogłaby tyko inaczej rozegrać z Williamem kwestię mediów i ich dzieci: publikują tylko oświadczenia i prośby do mediów o szacunek do ich prywatności, ale w zamian nie dają dużo.

3. Czy podobają Ci się fascynatory i kapelusze?


To zależy od wyglądu danego kapelusza czy fascynatora-są takie, które mi się podobają i takie, które nie są dla mnie ładne.Wiele zależy też od tego z czym są noszone i kto je nosi-to w czym pięknie wygląda ktoś inny, nie znaczy, że ja też tak będę wyglądała.

4.Jakich języków się uczysz?

Obecnie uczę się angielskiego i francuskiego, a w gimnazjum uczyłam się niemieckiego.

5. Twój ideał faceta to...

Fizycznie to wysocy i ciemnoocy bruneci, a w kwestii charakteru to faceci, którzy są opiekuńczy, potrafią wysłuchać i osiągnąć kompromis w kwestii spornej, ale też czasem postawią na swoim.

6. Czy odpowiadałaby Ci rola Lady in Waiting?

Sądzę, że tak: chciałabym pracować z jakimś royalsem, ale wtedy moja rola nie byłaby zbytnio wyeksponowana, co by mi odpowiadało.

7. Która fryzurę księżnej chciałabyś nosić?

Mam dość długie i ciemne włosy jak kilka księżnych i księżniczek, ale jak dotąd nie inspirowałam się nimi, choć wkrótce może się to zmienić. Chciałabym wypróbować szczególnie wieczorowe fryzury gdy będę miała taką okazję.

8. Czy myślisz, że Harry się ożeni z Meghan?


Nie zastanawiałam się nad tym zbytnio, ale niedawno pojawiły się ich nowe zdjęcia, co w pewnym sensie zwiększa na to szanse. Wiele osób chciałoby by do tego nie doszło, a myślę tylko, że to sprawa tylko i wyłącznie między nimi-są dorośli i to oni podejmą o tym decyzję.

Źródła zdjęć: Lubimy Czytać i Pinterest

5 komentarzy:

 1. bardzo dziękuje że prowadzisz ten blog;Dla mnie to kopalnia wiedzy oksiążka a ta także fajne informacje o Royalsach.Wszystkiego dobrego.życze wiele sukcesów

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma za co! Myślę, że jeszcze wielu rzeczy się tu dowiesz. Dziękuję za miłe słowa i życzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Też lubię Dary Anioła. Mam całą serię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że mamy podobne zainteresowania. Co sądzisz o filmie i serialu na podstawie tej serii?

   Usuń
  2. Filmu i serialu nie oglądałam. Muszę sobie nadrobić.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.