Ostatnie aktywności Luksemburskiej Rodziny Wielkoksiążęcej+plan wizyty księżnej Catherine w Luksemburgu

U szczytu stołu królowa Silvia, po jej prawej Wielki Książę Henri

W środę (26 IV) Wielki Książę Henri wziął udział w spotkaniu Mentor International Foundation. Spotkanie odbyło się w pałacu królewskim w Sztokholmie i wzięła w nim udział też szwedzka królowa Silvia. Mentor International Foundation to fundacja powstała w 1994 roku i zajmuje się promowaniem zdrowego stylu życia i prewencją przed używaniem narkotyków wśród młodzieży. Wielki Książę Henri był członkiem zarządu tej organizacji.


***
Pierwsza z prawej księżna Braganzy, druga z prawej Wielka Księżna Maria Teresa

Wieczorem w czwartek (27 IV) Wielka Księżna Maria Teresa wzięła udział w otwarciu wystawy Portugalia-Rysunek Świata, która będzie otwarta do 17 października w luksemburskim Muzeum Narodowym Historii i Sztuki (MNHA-Musée national d'histoire et d'art). W tym wydarzeniu wzięła też udział portugalska księżna Braganza.

Maria Teresa na tę okazję założyła marynarkę Armani'ego, którą nosiła już wcześniej.

Kolekcja Armani'ego, z której pochodzi marynarka Marii Teresy
Kolekcja Armani'ego, z której pochodzi marynarka Marii Teresy

***


Również w czwartek (27 IV) wyjście miał Dziedziczny Wielki Książę Guillaume. Odwiedził on natomiast szkołę w Lorenzweiler (do której uczęszczał w latach 1988-1994) i otworzył nowy budynek szkolny i kampus sportowy.


***11 maja Luksemburg odwiedzi brytyjska księżna Catherine. Niedawno pojawił się program tej wizyty:

 • Wizyta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MUDAM-Grand Duke Jean Museum of Modern Art)-zobaczenie  prac brytyjskich artystów-Sir Tony'ego Cragga i Darrena Almonda, spotkanie z młodymi Luksemburczykami, którzy są liderami w dziedzinach kultury, edukacji, biznesu i sektora charytatywnego
 • Wizyta na placu Clairefontaine-festiwal rowerowy, który celebruje pasję do sportu Luksemburczyków i Brytyjczyków: spotkanie z rowerzystami i dziećmi, które zaprojektowały koszulki na Tour de France; odsłonięcie muralu przedstawiającego brytyjskiego kolarza Toma Simpsona i luksemburskiego kolarza Charliego Gaula
 • Spotkanie z Wielką Parą Książęcą w Pałacu Wielkoksiążęcym
 • Oficjalne uroczystości upamiętniające Traktat Londyński z 1867 roku w Luksemburskim Muzeum Miejskim: odsłonięcie kolekcji dotyczącej historii Luksemburga i krótki spacer by zobaczyć miasto
 • Wizyta w Drai Eechelen Museum dla głównego uczczenia wydarzenia z Premierem-zwiedzenie wystawy Luksemburg 1867-otwarte miasto.


Źródła zdjęć: Kungahuset, Cour Grand-Ducal de Luxembourg, Facebook, voguerunway, Twitter

4 komentarze:

 1. Ty teraz zajęłaś się rodzinami które miała Kinga czy tylko tak z doskoku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajęłam się nimi na stałe, nie tylko z doskoku ;)

   Usuń
 2. Bomba, powodzenia, ja będę codziennym gościem super;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.