Aktualizacja: Drugi dzień prezydenta Portugalii w Luksemburgu


24 maja to drugi dzień oficjalnej wizyty prezydenta Portugalii w Luksemburgu. Odbył kilka samodzielnych spotkań, jak i kilka w towarzystwie członków rodziny wielkoksiążęcej.

Rano z Wielkim Księciem Henri'm odwiedził Chateau de Beltzdorf oraz Satelite Control Center. Potem Prezydent spotkał się z pracownikami pochodzenia portugalskiego. Kolejne spotkania odbył w towarzystwie premiera Luksemburga Xaviera Bettela. Jednak podczas wizyty w Esch-Belval dołączył do niego Wielki Książę. Esch-Belval to centrum naukowo-kulturalne. Następnie wspólnie odwiedzili Uniwersytet Luksemburski.


Kolejnym punktem wizyty było Narodowe Muzeum Historii i Sztuki. Do panów dołączyła tam Wielka Księżna Maria Teresa. Wspólnie zwiedzili wystawę Portugalia-Rysunek Świata, którą Maria Teresa otworzyła pod koniec kwietnia wraz z portugalską księżną Braganza'y. Następnie cała trójka udała się do Katedry Notre-Dame.
Wieczorem odbył się bankiet zwrotny-koncert muzyki barokowej Casa de Musica w Salle de musique de chambre. Do Prezydenta, Henri'ego i Marii Teresy dołączył Guillaume i Stephanie. Maria Teresa prawdopodobnie ponownie założyła kreację od Yves Dooms oraz część zestawu biżuterii z cytrynów lub topazów. Stephanie założyła suknię od Paule Ka.


Źródła zdjęć: Twitter, gouvernement.lu

2 komentarze:

  1. Księżna Stephanie znów zachwyca! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Perfekcyjna Stephanie. Nie sądziłam,że kiedyś to napiszę,ale jej przykład pokazuje,że zawsze trzeba mieć nadzieję na zmianę na lepsze i niewielkie zmiany w stylu mogą dokonać cudów. Śliczna suknia o ciekawym kroju podkreśla i zakrywa to co powinna . Genialne połączenie z różem,delikatny makijaż i doskonała fryzura. I voila -Stephanie odmieniona i promienna !

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.