Aktualizacja: Dzisiejsze wyjścia w NRK+kondolencje


Księżna Matte-Marit i książę Haakon odwiedzili dziś muzeum Slottsfjellsmuseet w Tonsberg by otworzyć wystawę Panowanie króla.
Wystawa została zorganizowana z okazji osiemsetlecia panowania króla Haakona IV, który panował w latach 1217-1263.

***

Księżniczka Marta Luiza miała spotkanie z zarządem fundacji swego imienia, lecz nie pojawiły się z niego żadne zdjęcia.

***

Królowa Sonia otworzyła wystawę Underveis w galerii/muzeum Kode 1 w Bergen. Wystawa obejmuje graficzne i ceramiczne prace Królowe, jak i prace z jej prywatnych zbiorów. W otwarciu miała wziąć udział też księżniczka Marta Luiza, lecz nie znalazła się na zdjęciach.
 Królowa od wczesnej młodości interesowała się sztuką i sama ją tworzyła. Od 2011 roku utworzyła nagrodę dla utalentowanych grafików Królowa Sonia Print Award. Wystawa Underveis jest efektem współpracy Kode 1 i Pałacu Królewskiego oraz artystycznym zwieńczeniem obchodów 80 urodzin królowej Sonii.
***

Król Harald wysłał kondolencje do królowej Elżbiety II:

Jej Wysokość Królowa

Jestem głęboko zasmucony tragicznymi wiadomościami o ataku terrorystycznym w Manchesterze, rezultatem którego strata tak wielu żyć i zadając tak straszne obrażenia.

Wyrażam swe kondolencje i przekazuję wyrazy głębokiej sympatii obywateli Norwegii ku pogrążonym w smutku rodzinom i osobom rannym.

Harald R

Źródła zdjęć: Kongehuset, Twitter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.