Otwarcie festiwalu w Bergen


Królowa Sonia już od wtorku jest w Bergen, a wczoraj dołączył do niej król Harald. Razem przybyli na uroczyste otwarcie 65 Międzynarodowego Festiwalu Bergen. Tegoroczne hasło festiwalu to Identity-Tożsamość, więc mottem festiwalu  jest też pytanie Kim jesteśmy-i kim chcemy być-stając twarzą twarz ze sztuką, nieznanym i samymi sobą?Królowa z tej okazji wygłosiła przemówienie i podkreśliła, że jest na tym festiwalu 31 raz. Następnie para królewska udała się na obiad z okazji otwarcia festiwalu. Wieczorem obejrzeli i wysłuchali koncertu, na który składały się interpretacje 25 sonetów Szekspira.

W tym roku festiwal odbywa się między 24 maja a 7 czerwca. Podczas niego będzie można wziąć udział w wielu wydarzeniach związanych z szeroko pojętą sztuką-muzyką, teatrem tańcem i wystawami malarstwa, ceramiki etc.

Źródło zdjęć: kongehuset.no, NTB scanpix

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.