Aktualizacja: Polska w finale Eurowizji 2017Z wczorajszego półfinału Eurowizji awansowały: Szwecja, Australia, Belgia, Azerbejdżan, Portugalia, Grecja, Polska, Mołdawia, Cypr i Armenia. A jak wyglądał cały koncert i jakie są moje wrażenia?
Szwecja
Robin Bengtsson-I can't go on


Jako pierwszy wystąpił reprezentant Szwecji-Robin Bengtsson, którego piosenkę-I can't go on-polubiłam, ale się w niej nie zakochałam. Na scenie zobaczyliśmy właściwie to samo show, które Robin przygotował w Melodifestivalen-szwedzkich preselekcjach. Różnił się jedynie jego garnitur.

Gruzja 
Tamara Gachechiladze - Keep The Faith


Wygląd Tamary mnie nie powalił-jej mocno pofalowane włosy i czerwona suknia nie pasowały mi do piosenki, choć z daleka wyglądało to całkiem dobrze, to w zbliżeniach dużo traciło. Tamara ma bardzo silny głos, ale niektóre wokalizy były jak dla mnie nietrafione.

Albania
 Lindita - World


Pierwsza stylizacja w stylu panny młodej, tutaj z przyszłości. Lindita miała lekko zachwiane wejście. Szkoda też, że nie wykonała tej piosenki w języku narodowym i tak jak u Tamary odjęłabym kilka wokaliz, które jak dla mnie były po prostu objawem przerostu formy nad treścią

Australia 
Isaiah - Don't Come Easy


Udział Australii w Eurowizji jest nieco kontrowersyjny. Za tegoroczną piosenkę odpowiada ten sam zespół co za zeszłoroczną australijską propozycję i obie są w podobnym klimacie. Zadziwia mnie to, że dwa lata młodszy ode mnie chłopak pojechał na Eurowizję. Zdziwił mnie też strój Isaiaha-jego płaszcz jest z dziwnego materiału, a ja wolę mężczyzn w klasycznym wydaniu.

Belgia 
Blanche - City Lights


Blanche mnie zachwyciła swym głosem i choć Belgia ponownie postawiła na młodą dziewczynę, ale reprezentujące zupełnie różne style-rok temu było wesoło, teraz jest poważniej. Nieczęsto się spotyka piosenkarki z takim głosem jak Blanche, a jej strój przedstawia kolejną tendencję tego wieczoru-czarną, poważną suknię. Zmieniłabym u niej tylko kwiaty przy dekolcie.

Czarnogóra 


Slavko Kalezić - Space: po tym występie nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać. Najpierw facet w spódnicy, a później w świecących spodniach. Trochę tańczył, trochę śpiewał. Taki kolorowy ptak.

Finlandia 
Norma John - Blackbird


Taka piosenka na szary dzień, gdy chce się powspominać nie tylko to co dobre. Nieczęsto spotyka się takie piosenki na Eurowizji i najczęściej są one niedoceniane. W wyglądzie wokalistki zmieniłabym fryzurę (upięłabym jej włosy) i dekolt-zamiast golfu lekkie wcięcie.

Azerbejdżan 
Dihaj - Skeletons


Piosenka mi się nawet spodobała, ale przytłoczyła ją oprawa, której nie zrozumiałam. 

Portugalia 
Salvador Sobral - Amar Pelos Dois


Przy piosence takiej jak ta chciałoby się zjeść kolację przy świecach w kameralnej knajpce w zaułku Lizboni i wtulić się w ramiona ukochanego na kanapie lub na parkiecie i się pobujać w rytm muzyki.

Grecja 
Demy - This Is Love 


Zaczyna się nawet poważnie, w refrenie jest klubowo, Demy jeździ w górę i dół, a dwóch mężczyzn tańczy w wodzie. Nie wiem czy zapamiętam tę piosenkę.

Polska 
Kasia Moś - Flashlight 


Jak już wiecie podoba mi się nasza propozycja, ciekawiło mnie tylko jak zostanie oprawiona na scenie. Spodobała mi się biała suknie, ale rozpuszczone włosy są już trochę nudne. Pojawiły się porównania Kasi do Poliny Gagariny-rosyjskiej reprezentantki na Eurowizji 2015, która też jest blondynką i też wystąpiła w białej sukni.

Mołdawia 
Sunstroke Project - Hey Mamma


Tutaj to był wysyp panien młodych! Były aż trzy, no ale cóż. Piosenka do zabawy, a ja się zastanawiałam czy po występie artystów nie bolały nogi, bo ruszać cały czas nimi w ten sposób...

Islandia
 Svala - Paper


Taka tam piosenka niknąca w nawale innych. I kolejny biały strój.

Czechy 
Martina Bárta - My Turn


Kolejna piosenka niknąca w nawale innych. Martina nie zachwyciła mnie strojem-wyróżniała się tym, że założyła spodnie, ale z materiału, który wolałabym zobaczyć na sukience.

Cypr
 Hovig - Gravity 


Całkiem fajna piosenka z ciekawym pomysłem na oprawę sceniczną.
Armenia
Artsvik - Fly With Me


Trochę nudno, mimo ruchu na scenie.

Słowenia 
Omar Naber - On My Way


Drugi raz na Eurowizji, drugi raz w Kijowie. Znowu daleko nie zaszedł daleko.

Łotwa 
Triana Park - Line


 Jak dla mnie za bardzo się wystylizowali na mangę i anime, choć piosenka nawet mi się podoba, to trochę oprawa przerosła treść.

Na początku wystąpił Monatik, którego występ nie przypadł mi do gustu, choć podobał mi się wstęp z ukraińskimi strojami.


Dopiero po wszystkich występach doczekałam się Jamali, która wykonała nową piosenkę Zamanyly


Trio prowadzących jest nawet zabawne, ale nie miałam okazji obserwować ich przez cały wieczór, więc nie będę się o nich rozpisywała.

Nieco nieprzemyślane są napisy pojawiające się we wstępie piosenek-bardzo dobrze widać kraj, dobrze wykonawcę i tytuł piosenki, za to prawie wcale nie mogłam rozczytać autorów słów i muzyki.


2 komentarze:

  1. Niestety nie będę oglądała finału, ale trzymam kciuki za naszą reprezentantkę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam w planach obejrzenie finału i mam nadzieję, że zajmiemy wysokie miejsce.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.