Wizyta prezydenta Portugalii w Luksemburgu+więcej


Dziś w Luksemburgu rozpoczął oficjalną wizytę prezydent Portugalii Marcelo Rebelo se Sposa

Jednak Prezydent do Luksemburga przybył już wczoraj i wieczorem poszedł z Wielkim Księciem Henri do pubu. Nie powinno to nikogo dziwić-122 000 z 550 000 mieszkańców Luksemburga urodziło się w Portugalii lub ma portugalskie pochodzenie. Sam Henri ma w swym drzewie genealogicznym dwie prababki-Portugalki.Oficjalna część wizyty zaczęła dziś rano-Wielki Książę Henri i Wielka Księżna Maria Teresa oficjalnie powitali prezydenta Marcelo'a przed pałacem. Wielki Książę i Prezydent dokonali przeglądu wojsk, odśpiewano hymny państw. Następnie cała trójka weszła do pałacu, gdzie dołączyli do nich Dziedziczny Wielki Książę Guillaume i Dziedziczna Wielka Księżna Stephanie.


Kolejny punkt wizyty to samodzielne spotkania Prezydenta w Luksemburgu. Ale podczas wizyty na Corniche zwanym najpiękniejszym balkonem świata dołączyli do niego Henri i Maria Teresa. Dalej był prywatny obiad z wymienioną wcześniej czwórką członków rodziny wielkoksiążęcej. Następnie Prezydent i para wielkoksiążęca udali się do luksemburskiego ratusza na spotkanie z burmistrzem miasta-Lydie'ą Polfer.


Natomiast wieczorem odbył się bankiet na cześć Prezydenta Portugalii w Pałacu Wielkoksiążęcym.


Wielka Księżna Maria Teresa miała dziś na sobie dwa komplety ubrań od Yves Dooms. Na bankiet założyła Belgian Scroll Tiara, a Stephanie Butterfly Tiara.

***

Tessy udzieliła wywiadu dotyczącego London Cup Event. Póki co pojawiło się tylko jedno zdjęcie udostępnione prze London Sport Academy na Facebooku.***

Wielki Książę Hanri wysłał kondolencje do Elżbiety II z racji wczorajszych wydarzeń w Manchesterze:

Wasza Wysokość

Z wielkim bólem Wielka Księżna i Ja dowiedzieliśmy się o tragedii mającej miejsce w Manchesterze. 
Jesteśmy szczególnie przerażeni wiedząc ile młodych ludzi zostało zabitych i rannych.

Obywatele Luksemburga dołączają do nas w wyrażeniu Waszej Wysokości szczerej sympatii. Nasze myśli i modlitwy poświęcamy ofiarom i ich rodzinom.

Henri
Wielki Książę Luksemburga

Źródła zdjęć: Twitter, RTL.lu

3 komentarze:

  1. Księżna Stephanie znów na plus! Zwłaszcza ta czarna sukienka z bankietu ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja wolę sukienkę z koronek. Jednak obie kreacje świetne i jest z czego wybierać! Ostatnio jestem zachwycona Stephanie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Różowa sukienka jest śliczna.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.