Aktualizacja: Zakończenie Oktawy w Luksemburgu


Dziś przypada piąta niedziela po Wielkiejnocy, która zamyka Oktawę poświęconą Maryi patronce Luksemburga. Rano Wielki Książę Henri i Wielka Księżna Maria Teresa, Dziedziczna Wielka Księżna Stephanie i Dziedziczny Wielki Książę Guillaume oraz książę Felix i księżna Claire pojawili się na mszy świętej zamykającej Oktawę w katedrze Notre-Dame.Po mszy odbyła się też procesja, w której wzięli udział członkowie luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej

Po południu pojawili się na balkonie Pałacu Wielkoksiążęcego. Dołączyli do nich dzieci Claire i Felixa-księżniczka Amalia i książę Liam.


Księżna Claire założyła sukienkę od Beulah London (podobną ma w swej szafie księżna Catherine i lady Gabriela Windsor). Stephanie założyła fascynator Les Folie's Bibis.
Źródło zdjęć: RTL.lu, Twitter, Laurent Blum, Pierre Matgé, Wort.lu

6 komentarzy:

 1. Wszystko pięknie, tylko, że wczoraj 21 maja była szósta niedziela wielkanocna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie napisałam piąta niedziela wielkanocna, tylko piąta niedziela PO Wielkiejnocy ;)

   Usuń
 2. Zakochałam się w tej sukience,gdy ubrała ją Kate,teraz mój zachwyt nie zmalał,gdy zobaczyłam w niej Claire. Cieszę się bardzo,że możemy zobaczyć całą rodzinkę- niewiele jest ku temu okazji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też bardzo podoba się ta sukienka.
   Kolejna oficjalna okazja do zobaczenia całej rodziny już za miesiąc-święto narodowe, a prywatnie pewnie na ślubie Marie-Gabrielle-wtedy pojawią się pewnie i dalsi członkowie LRW.

   Usuń
 3. Sorry, rzeczywiście - piata niedziela po Wielkiej Nocy... Szkoda mi Stefanii, 5 lat po ślubie, a tu nie ma potomka. Trudna sprawa. Tym bardziej szwagierka ma już dwoje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie stało :)
   Co do Stephanie-rok temu w wywiadzie podkreślała, że urodzi dziecko kiedy będzie chciała i, że to nie jest sprawa osób postronnych kiedy to będzie. Natomiast kilka miesięcy temu Guillaume w wywiadzie wspominał o ewentualnym sposobie wychowywania dzieci. Jak to będzie-nie wiadomo, coraz więcej kobiet zostaje matkami w późniejszym wieku, a Stephanie jeszcze nie jest bardzo stara.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.