Astrid w Korei-dni VI, VII, VIIISzósty dzień wizyty w Korei rozpoczął się od roboczego lunchu, na którym byli obecni prezes koreańskiego Instytutu Badawczego Energii Atomowej i przedstawiciele belgijskiego Centrum Badań nad  Energią Nuklearną.

Następnie księżniczka Astrid otworzyła seminarium na temat energii atomowej w hotelu Grand Hyatt.

Kolejnym punktem programu były odwiedziny w Globalnym Kampusie Uniwersytetu Ghent w Incheon, który założył Uniwersytet w Gandawie trzy lata temu. Księżniczka wzięła tam udział w seminarium na temat kampusu i w obiedzie na jego terenie.Po południu Astrid przybyła do wieżowca Lotte World Tower, który ma 123 piętra. Tam spotkała się z przywódcami południowokoreańskiej grupy Lotte i obejrzała film o dokonaniach belgijskiej firmy Barco produkującej projektory.Siódmego dnia księżniczka Astrid pojechała pociągiem z Seulu do Busanu, gdzie spotkała się z burmistrzem tego miasta oraz wzięła udział w szeregu spotkań dotyczących portu w Busanie, który nawiązał współpracę z belgijskimi portami w Zeebruge i Antwerpii.

Ósmego dnia księżniczka wróciła do Belgii. Nie ma zdjęć z lotniska jak to był w przypadku przylotu do Korei.

Źródła zdjęć: Belga Image, Twitter

2 komentarze:

  1. Nie spodziewałam się,że Astrid wypełnia aż tyle obowiązków.Szkoda,że się o tym nie mówi i nie za bardzo docenia,ale pełni bardzo ważną rolę, jeżdżąc w misjach ekonomicznych,reprezentując belgijskie firmy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też nie, szkoda, że sam dwór niewiele o tym pisze-na ich twitterowym i facebookowym profilu nie znalazłam na ten temat prawie żadnych informacji, na oficjalnej stronie też niedużo. A z wyjść Matyldy i Filipa zawsze jest choć jedno zdanie i zdjęcia. Wiem, że to para królewska, ale o wyjściach pozostałych członków RK mogliby ciut więcej pisać.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.