Aktualizacja: Koncert z okazji 80 urodzin królowej Paoli29 czerwca odbył się koncert z okazji 80 urodzin królowej Paoli, które przypadają 11 września.Koncert zorganizowała Fundacja Królowej Paoli, fundacja Missing Children Europe i Chapelle Muicale Reine Elizabeth w Waterloo, gdzie odbyła się ta uroczystości.
Paola jest honorowym prezesem fundacji swego imienia, która powstała 25 lat temu i zajmuje się kształceniem młodzieży i wspieraniu nauczycieli. Jest również honorowym prezesem fundacji Chapelle Muicale Reine Elizabeth, która zajmuje się doskonaleniem umiejętności młodych muzyków. Królowa jest też przewodniczącym komitetu Missing Children Europe zapobiegającemu znikaniu dzieci.

Oprócz jubilatki obecni byli: król Albert, król Filip i królowa Matylda wraz z dziećmi (Elżbietą, Emmanuelem, Gabrielem i Eleonorą) , księżniczka Astrid z mężem Lorenzem, dziećmi (oprócz Marii Laury)-Amedeo, Joachimem, Luisa'ą Marią, Laetitia'ą Marią, synową Lili i wnuczką Anną Astrid, książę Laurent (który się spóźnił), księżna Claire i ich dzieci (Nicolasem, Aymericem i Louise).

Księżniczka Elżbieta na tę okazję założyła sukienkę Maje i po raz pierwszy buty na obcasie, a Eleonora sukienkę, którą kiedyś nosiła Elżbieta.Źródła zdjęć: Twitter, Belga image

2 komentarze:

  1. A czy wiadomo, dlaczego nie bylo księcia Laurenta?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przepraszam, ale chyba wprowadziłam w błąd Ciebie i innych czytelników: Laurent był, ale się spóźnił-napisałam to w notce, ale w połączeniu z innym imieniem. Jeszcze raz przepraszam.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.