Aktualizacja: Mette-Marit i drugi dzień podróży literackiej


Drugiego dnia Literary Train Mette-Marit odwiedziła miejscowość Tvedestrand by promować czytelnictwo.


W Tvedestrand jest wiele księgarni i bibliotek, a jego hasłem są słowa: Mamy książki, których szukasz! Jak się okazało, księżna była już w tej miejscowości kilkukrotnie i za każdym razem odkrywał nowe, wspaniałe książki. Na jednej z ulic znajduje się osiem antykwariatów-jeden obok drugiego. Po mieście MM oprowadził Jan Klovstad-autor książki o Tvedestrand, które słynie też z festiwali literackich.

Mette-Marit spotkała również Erne-Ivara Kjerlanda-antykwariusza z trzydziestoletnim stażem. Jest w trakcie przeprowadzki i nowy antykwariat zostanie otwarty w lipcu. A teraz podzielił się z księżną tajnikami swej pracy: w księgarniach książki leżą na półkach rok-dwa, a gdy mają już pięć lat, są sprzedawane i trafiają do Ivara.

Wieczorem Mette-Marit i Haakon pojawili się na spotkaniu z poetą Sveinem Ellingsenem w kościele Dybvag, który jest bardzo ważny dla pary koronnej-podczas ich ślubu wykonywano jego dwa hymny. MM rozmawiała z poetą, a przez ich rozmowę przewijał się temat jego utworów-co go inspiruje, jak pisze, co pisze. Wieczór uświetniły też interpretacje utworów Sveina w formie czytanej i śpiewanej-zarówno przez chór jak i solistów.

MM nosi dziś płaszcz UFO, sukienkę Valentino i buty Louboutina, a wieczorem sukienkę Erdem (którą nosiła w zeszłym miesiącu na przyjęciu w Skaugum KLIK) i ponownie buty Louboutina.
Źródła zdjęć: Twitter, Kongehuset

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.