Ostatnie wydarzenia w NRK
W środę król Harald i królowa Sonia kontynuowali swą podróż po norweskich miastach. Odwiedzili Nord-Odal i Kongsvinger.
Najpierw odwiedzili leśny rejon Nord-Odal, gdzie para królewska zobaczyła siedzibę firmę Mapei, która produkuje produkty chemiczne i od lat wspiera młodzież-założyła szkołę, gdzie nacisk jest kładziony na matematyczne zdolności uczniów.Para została powitana przez , szefa lokalnej policji, Trona Hagerunda i dwójkę dzieci. Następnie przeszli do audytorium i dowiedzieli się co Mapei robi. Później miał miejsce lunch i zwiedzanie laboratoriów.Kolejnym odwiedzonym tego dnia miastem było Kongsvinger. Tam Sonia i Harald wzięli udział w imprezie na swą cześć. Impreza ta skupiała się na aspektach kulturalnych i historycznych, a rozpoczęła się w Muzeum Kobiet Anno, które w tym roku świętuje dwudziestolecie swego istnienia i skupia się na historii norweskich kobiet.

Po zwiedzeniu muzeum para królewska przybyła do twierdzy Kongsvinger, gdzie obejrzeli program taneczno-muzyczny. Po nim królowa wygłosiła przemówienie, w którym podziękowała za niesamowitą podróż po Hedmart i Oppland. To był ostatni punkt tej podróży i po nim Harald i Sonia wrócili do Pałacu Królewskiego w Oslo.***

Również wczoraj miał miejsce towarzyski mecz piłki nożnej w pałacu Skaugum, który odbywa się co roku. O zwycięstwo walczyły dwie drużyny: Team Skaugum i LSK Unified Skaugum Arena. W skład pierwszej drużyny wchodziła rodzina książęca: Haakon, Mette-Marit, Ingrid Alexandra i Sverre Magnus. Ostatecznie wygrała drużyna gospodarzy 6:5. Decydującego gola zdobył książę Haakon.


***

Księżniczka Astrid została wczoraj odznaczona przez organizację Sanitet, która zajmuje się problemami kobiet. Astrid jest patronką Sanitet od 1954 roku, funkcję tę objęła po śmierci swej matki Marthy, a wcześniej rolę tę pełniła królowa Maud.


Źródła zdjęć: Royal Central/Oscar Aanmoen, Kongehuset, seher.no, sanitetskvinnene.no

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.