Ostatnie wyjścia Matyldy


Przedwczoraj królowa Matylda była gospodarzem obrad okrągłego stołu z przedstawicielami biznesu, którzy podpisali belgijską kartę na rzecz współpracy i rozwoju międzynarodowego.


Karta ta zobowiązuje przedsiębiorstwa, organizacje społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora publicznego do zrównoważonego rozwoju. Powstała z inicjatywy Alexandra De Croo, wicepremiera i ministra współpracy rozwojowej. Królowa jest przedstawicielką Sustainable Development Goals Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ten okrągły stół podkreślił zainteresowanie sektora prywatnego w Belgii do ambitnej agendy zrównoważonego rozwoju. Spotkanie odbyło się w siedzibie firmy Vyncke w Harelbeke. „The Shift”, belgijska sieć zrównoważonego rozwoju, była koordynatorem.Matylda na tę okazję założyła sukienkę Natan (noszoną wcześniej trzy razy), torebkę Diane von Furstenberg i bransoletę Tikli Jewelry***

Wczoraj król i królowa przyjęła dziesięć osób związanych z szeroko pojętą kulturą i sztuką na obiedzie roboczym w Pałacu Laeken. Wśród gości byli między innymi dyrektor Ballet Royal de Flandre, dyrektor teatru w Liege i plastyczka Ann Veronica Janssens.Wieczorem Matylda i Filip pojawili się na koncercie zamykającym Konkurs królowej Elżbiety, podczas którego wystąpiła trójka finalistów. Koncert odbył się w Palais des Beaux-Arts w Brukseli.


Na spotkanie Matylda wybrała sukienkę Dries van Noten, którą nosiła już trzykrotnie. Na koncert założyła sukienkę Natan, którą nosiła już raz-rok temu również podczas koncertu Konkursu królowej Elżbiety

***


Dziś Matylda uczestniczyła w rozdaniu nagród federalnych dla walczących z ubóstwem. Nagroda ta jest rozdawana co roku i jest wyrazem uznania dla osób, stowarzyszeń, firm i rządów, którzy przyczyniają się na co dzień i w skuteczny sposób w walce z ubóstwem. Priorytetowymi tematami w tym roku są zwalczanie ubóstwa wśród samotnych rodziców i aktywizacja ludzi w ubóstwie. Wręczenie nagród odbyło się w związku CEMôme w Saint-Gilles.
Następnie belgijska para królewska przyjęła na audiencji Franka-Waltera Stenmeiera-prezydenta Niemiec, wraz z jego małżonką. Spotkanie odbyło się w Pałacu Laeken.
Źródła zdjęć: Belga image, Facebook, Twitter


2 komentarze:

 1. Jak zwykle Matylda bardzo pracowicie.
  Typowe sukienki w paski od Natan moim zdaniem są okropne. Za to ta koronkowa cudna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda.
   Mi też podoba się ta koronkowa sukienka, a pozostałe-co kto lubi. Pierwsza nie podoba mi się wcale, w ostatniej lubię kolory. Ciekawa jest ta od Dries van Notena z nadrukiem, choć sama bym takiej nie założyła.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.