Ostatnie wyjścia w NRK


W poniedziałek król Harald i królowa Sonia kontynuowali swą jubileuszową podróż. Tego dnia odwiedzili Gudbrandsdalen. Tam obejrzeli spektakl w górach, który przygotowano specjalnie dla nich jako prezent na 80 urodziny.Wczoraj norweska para królewska urządziła garden party w swej rezydencji Maihaugen w Lillehamer. Zaproszono na nie sześćset osób, a w przygotowaniu go wzięło udział 250 uczniów z 13 szkół średnich, które zostały objęte specjalnym projektem. Projekt ten wprowadza młode osoby na rynek pracy za pomocą angażowania ich w lokalne wydarzenia. Przykładem takiego działania jest właśnie to garden party, za którego przygotowanie byli odpowiedzialni właśnie młodzi ludzie, którzy cały czas się uczą i to wydarzenie jest dla nich ważnym doświadczeniemNa garden party był obecny również książę Haakon i księżna Mette-Marit. Panie nosiły norweskie stroje ludowe-bunady. 


Ciekawostka: w skansenie Lillehamer można zobaczyć dom, w którym dorastała królowa.Dziś ostatni dzień jubileuszowej podróży. Relację z niej znajdziecie na blogu wieczorem lub jutro.

Źródło zdjęć: Kongehuset

2 komentarze:

  1. Ogromne wydarzenie,może nie spektakularne,ale bardziej w bliskości z poddanymi.Podoba mi się .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda. Widać też, że takie spotkania sprawiają przyjemność członkom NRK, patrząc na ich uśmiechy i chęć do rozmowy z każdym.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.