Aktualizacja: Trzeci dzień podróży literackiejOstatniego Literary Train dnia księżna koronna Mette-Marit odwiedziła Vennesla i swą rodzinną miejscowość-Kristiansand.


Rano księżna spotkała się z dwójką pisarzy-Wencke Mühleisen i Marie Aubert, a następnie wzięła udział w spotkaniu z Ruth Lillegraven na temat jej nowej książki. To spotkanie odbyło się w bibliotece w Vennesla, która jest znana poza granicami Norwegii z powodu swej architektury.
Ostatni punkt programu to liceum Katedralskole w Kristiansand, do którego uczęszczała Mette-Marit. Spotkała się tam z Bjarte'm Breiteigem i Gaute Heivolem, którzy opowiadali o swej twórczości. Heivoll skupił się na swej książce o losie pewnej rodziny pod koniec I wojny światowej, a Breiteig na swej powieści o przestępcy krzywdzącym dzieci. Breiteig na potrzeby swej pracy przeprowadził wiele rozmów ze skazanymi za takie przestępstwa.

To już koniec czwartej edycji Literary Train, za rok zapewne będzie kolejna i Mette-Marit weźmie w niej udział, a już w przyszłym tygodniu razem z Haakonem uda się na wyspy Orkney w Szkocji z okazji Festiwalu świętego Magnusa.
MM nosi nową bluzkę od Vilshenko.
Źródła zdjęć: Twitter, Kongehuset

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.