Maria Teresa na wystawie i na spotkaniach


Podczas wizyty w Genewie 29 czerwca Wielka Księżna Maria Teresa otworzyła wystawę Hidden Voices-Ukryte Głosy, dotyczącą ofiar gwałtów podczas wojny. MT odbyła też rozmowy z wyższymi urzędnikami Organizacji Narodów Zjednoczonych.


Najpierw spotkała się z dr Margaret Chan-dyrektor generalną Światowej Organizacji Zdrowia. Rolę tę pełni od 10 lat. W czasie swej rozmowy panie skupiły się na działaniach promujących edukację kobiet i dziewcząt. Doktor Chan wyraziła też swe poparcie dla międzynarodowego forum, które będzie miało miejsce w Luksemburgu w marcu 2019 roku.


Następnie Wielka Księżna spotkała się z Sikanderem Khanen-dyrektorem Biura Programów Nadzwyczajnych UNICEF, który powiedział między innymi swemu gościowi, że 500 milionów dzieci cierpi na skutek konfliktów zbrojnych. Khan, tak jak doktor Chan, z zadowoleniem przyjął ideę międzynarodowego forum.


Ostatnim spotkaniem tego dnia była rozmowa z księciem Zeidem al Husseinem z Jordanii, który jest wysokim komisarzem praw człowieka. On również wypowiedział swe poparcie dla projektu Wielkiej Księżnej Marii Teresy.

Od 2007 roku Wielka Księżna Maria Teresa jest rzecznikiem praw dziecka przy UNICEF. 

Źródło zdjęć: Cour grande-ducale

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.