Wywiad Marty Luizy dla Vanity Fair Hiszpania


W zeszłym tygodniu pojawił się nowy wywiad księżniczki Marty Luizy dla  Vanity Fair Hiszpania oraz nowe zdjęcia wykonane specjalnie do niego. Specjalnie dla was go przetłumaczyłam, więc możecie go przeczytać poniżej.

Marta Luiza z Norwegii: „Krytyka nie wpływa na mnie, jakkolwiek by patrzeć”


Jest to „royals” najbardziej ekscentryczny. Czwarte miejsce w linii sukcesji do tronu Norwegii, zrezygnowała w 2002 roku z królewskich przywilej. A to jej pierwszy wywiad udzielony po rozwodzie z Ari'm Behnem.

Sukienka-Lanvin, kapelusz-Mariana Barturen, kolczyki-Agatha, buty-Jimmy Choo 
Elena! Woła Marta Luiza z Norwegii, gdy widzi portret infantki* na farmie w pobliżu Aranjuez, gdzie była wykonywana sesja zdjęciowa. Księżniczka, znakomita amazonka, zna właściciela, z którym widziała się na kilku zawodach jeździeckich. „W październiku będę walczyć.” Ponadto, jej dwóch najlepszych przyjaciół posiada gospodarstwa niedaleko Malagi, które często odwiedza. Przypadkowo, dzień po naszym spotkaniu jej były mąż, pisarz Ari Behn, odwiedzi Jerez de la Frontera. Marta Luiza Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg (Oslo, 1971) jest zakochana w Hiszpanii, w której korzysta z życia nocnego, gdy kończy się dzień. Wybrała hotel w centrum miasta, aby zatrzymać się i zapytać o modne miejsca na posiłek i by napić się drinka, choć następnego dnia wcześnie pojedzie do Frankfurtu, aby wziąć udział w pogrzebie księcia Richarda zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg, męża księżniczki Benedykty z Holandii i brata królowej Beatrix**.

Najstarsza córka Haralda i Sonia, norweskiej pary królewskiej i siostra następcy tronu księcia Haakona Magnusa, to swoista kobieta. Studiował fizjoterapię. W 2002 roku poślubiła Behna, prowokacyjnego autor opowiadań i powieści popularnonaukowych, jego pracą jest zbiór opowiadań Trist som faen (Smutny jak cholera), opublikowanym w 1999 roku, próbował też swoich sił w filmie, telewizji i malarstwie. Mają trzy córki: Maud Angelica, 14; Lea Isadora, 12; Emma Tallulah, 8. Nie są one księżniczkami.

W czasie 14 lat małżeństwa, Behn na przemian wybuchał w, jak przyznają, otwartym związku lub był to „zły mąż”, który pił codzienne w przebraniu drag queen lub udawał bezdomnego z napisem: „Jestem biednym pisarzem / norweskim artystą. Proszę mi pomóc." W grudniu 2015 roku, prasa opublikowała wizerunek Behna całującego piersi znanej blogerrki. Osiem miesięcy później, Pałac Królewski ogłosił separację. W oświadczeniu, księżniczka Marta Luiza przyznało, że próbowało wszystkiego. W niedawnym wystąpieniu telewizyjnym, Behn przeprosił za swoje zachowanie. „Muszę przeprosić za jedną rzecz, że zawsze mówiłem zbyt wiele, nigdy nie wiedziałem, kiedy się zamknąć i to wpłyneło na moje życie rodzinne.”

-Twój były mąż przeprosił publicznie. 
-Nie widziałam tego programu.

Bluzka, spódnica-Loewe, kapelusz-Mariana Barturen, kolczyki-Apodemia

-Jak widzisz jego ekstrawagancje? Taki specyficzny człowiek, wolny duch ... -Ja też jestem wolnym duchem -odpowiada śmiechem.

-Jaki jest wasz związek? -Nigdy nie rozmawiamy. Można powiedzieć, że jest w porządku i że nasza relacja jest dobra- ostro odpowiada.

Osobliwość tej wysportowanej i piegowatej kobiety, która jest ciepła, ale również stanowcza, nie tylko w swym nieudanym małżeństwie z człowiekiem, który już w 2009 roku został opisany jako patologicznie niepokorny, zbuntowany i dziecinny. „Stawiam moje problemy i ludzi w kompromitujących sytuacjach i głupich walkach. Bardzo trudno jest żyć ze mną", powiedział. Marta Luiza z Norwegii jest nadwrażliwa. Jej piąta książka na ten temat, Sensitive Born, jest bestsellerem w swoim kraju. A „dziedziczny talent”, o którym wiele zostało napisane w literaturze nowego wieku posiada 15% do 20% populacji. „Na początku myślałam, że to dotyczy wszystkich. Jeśli wchodzę do pokoju i kogoś bolą plecy, to mnie też zaczynają. Nie byłam w stanie wykryć, czy ból był mój czy nie -opowiada- To tak, jakby ciągle pobierając aplikację, z odpowiednim drenażem baterii. Męczące. Gdy bateria telefonu się rozładuje, można ją naładować; ale co zrobić ze swoim ciałem?”

Cecha ta pokazała się już w jej dzieciństwie. „To był bardzo trudny czas, byłam trochę chłopczycą. Kochałam wspinać się na drzewa, narciarstwo, bardzo szybką jazdę na rowerze i naturę. Ale z drugiej strony byłam bardzo wrażliwa. Kiedy spędziłam weekend w typowym domku na wsi z moimi przyjaciółmi, który jest powszechny w Norwegii, nagle musiałam iść do lasu i sama posiedzieć pod drzewem, by popłakać. Myślałem, że to niespotykane ... Ja byłam nadwrażliwa"

Koszula-Ralph Lauren, kapelusz-Mimiki, kolczyki-Verdeagua Alhajas
Nadwrażliwość również wpływa na zmysły. Księżniczka opowiada anegdotę. „Moja mama jest bardzo wysportowana. Weszła na prawie wszystkie wierzchołki Norwegii. Corre. Nie jest jeszcze w stanie do niego dotrzeć, a właśnie skończyła 80 lat. Kiedy spędzała czas na zewnątrz, bez makijażu i perfum. Ale za każdym razem, kiedy udawała się na uroczystą kolację, która była często, używała Chanel nr 5. Przyszłam się pożegnać i poczułem jej perfumy z 20 metrów. Od tego czasu, nienawidzę perfum. Myślałam, że jestem chora. Myślałam, że za jakiś czas stracę to odczuwanie. "

Jej stan pogorszył sytuację. „Oficjalne zobowiązania stanowiły wyzwanie. Pamiętam, że chodzenie do kościoła i wszyscy obracają się by mnie zobaczyć. Czułam się osądzana i prześladowana; nikt nie był w stanie spojrzeć mi w twarz. Gdy szłam korytarzem, pomyślałam: „Boże mój, ja przeżyłam!”. Jeszcze nie waha się opisywać swoje dzieciństwo i młodość jako szczęśliwe. „Norwegia jest bardzo wolnym i egalitarnym krajem, ale nie arystokracja. Dorastałam w kontakcie z ludźmi. Poszłam do szkoły publicznej. Dorastałam jak każde inne dziecko. Oczywiście, zawsze byłam świadoma swojej roli i, że moje otoczenie, rodzina była inna."

-Kiedy to sobie uświadomiłaś? -No, wstajesz rano i uświadamiasz sobie, że jesteś księżniczką. Po prostu rodzisz się tej rodzinie i dla ciebie jest to naturalne.

By dokładnie wyjaśnić, jaka jest jego rola, w 2005 roku opublikowała książkę dla dzieci, Dlaczego Królowie i królowe nie noszą koron. „Kiedy brałam udział w oficjalnym wyjściu, rodzice popychali ku mnie swoje dzieci, które zastanawiała się: „Gdzie jest księżniczka? A korona?”. Dlatego właśnie napisałam książkę. "

Sukienka-Bottega Veneta, sandały-Etro, kolczyki-Verdeagua Alhajas
-W Hiszpanii mamy zabawę dla dzieci, która, nawiasem mówiąc, jest nazywana Czym jest król dla Ciebie? Co o tym sądzisz? -Monarchia promuje stabilność i utrzymuje zjednoczony naród. Jest przewodnikiem ludzi w dobrych czasach, a zwłaszcza w złych czasach. Politycy przychodzą i odchodzą.

W 2002 roku zrezygnowała z królewskich przywileji dla pracy. „Teraz po prostu jestem nazywana wysokością, co jest ogromną różnicą”, powiedziała ze śmiechem do gazety ABC. Od tamtej pory płaci podatki jak każdy inny obywatel. I pracuje nad tym, co lubi. Pięć lat później publicznie mówi o swej nadwrażliwości i zapowiedziała, że skoncentruje swoje wysiłki na pomocy ludziom z tą umiejętnością. Założył Astarte ze swoją przyjaciółką, Elisabeth Nordeng, a w 2014 roku przemianowały nazwę organizacji na Soulspring. Duchowy konsultant, który uczy przez kursy online. Decyzja została mocno skrytykowana przez media działające w ich kraju. Również przez Kościół Norweski, którego głową jest ojciec Marty. Jej najbardziej szczególne wyznanie wywołało ostre kontrowersje. „Mój pierwszy kontakt z aniołami przyszedł, gdy byłam z moimi końmi. Później zdałam sobie sprawę z wartości tego ogromnego daru i chciałam podzielić się nim z innymi”, takie słowa opublikowała na swojej stronie internetowej.

-Konie i anioły. Czuć ich obecność i rozmawiać z nimi. -Są energie wokół nas. Kiedy jesteś bardzo wrażliwy, można się z nimi skontaktować. Zdarza się to wielu ludziom.

- To jest bardziej duchowe przeżycie niż religijne. -To do pogodzenia. Jestem chrześcijanką, protestantką, i myślę, że moja wiara jest głębsza z tym talentem.

Sukienka-Adolfo Dominguez, spodnie-Uterque, kolczyki-Apodemia, bransoletki-Hermes, kapelusz-Mimoki

Przyznaje, że jej zadaniem jest jej największa ekstrawagancja. I upiera się, że nie dba o krytykę. „Oni nie mają wpływu na mnie. Byłam przyzwyczajona do nich, mówią, że nie mam na sobie odpowiednich butów lub zrobiłam coś złego. Nie robię czegoś, by podobać się, ale by pomóc wszystkim zainteresowanym. Nie obchodzi mnie co ludzie myślą. " Obecnie ma 500 uczniów na ośmiu kursach. „Są ludzie, wszelkiego rodzaju. Prawnicy, lekarze, biznesmeni, gospodynie domowe lub uzdrowiciele” Jej widownia to głównie kobiety. Księżniczka ma również zdolności uzdrawiania, ale nie skupia się tylko na bólu fizycznym, "ale ogólnym samopoczuciu, by osiągnąć spokój w swym życiu. Dla mnie to też leczenie. "

-Wybrałaś niezwykły sposób. -Była to praca, która wybrała mnie. Mój partner i ja uruchomiłyśmy projekt w czwartek i miałyśmy uczniów na poniedziałek. Soulspring rosła bardzo szybko. Zanim jeszcze ukazały się w prasie pierwsze wzmianki o warsztatach. Wierzyłyśmy w to, co robimy. I wszystko eksplodowało. Nie żałuję, ale to było trudne.

Księżniczka nie żałuje w ogóle. A wszystko za sprawą jej babki, Dagny Ulrichsen. „Kiedy miałam 10 lat, zapytałam, czy żałuje czegoś. „Żadnej rzeczy, którą zrobiłam„, odpowiedziała. Postanowiłam ją naśladować. " Nie uważa się za buntowniczkę. „Starałam się pozostać wierną sobie. Każdy ma takie prawo. Zdaję sobie sprawę, że podjęłam decyzje, których nigdy nie miały inne księżniczki. Ale również takie, jak one; na przykład, Irene siostra holenderskiej księżniczki Beatrice. Nie jestem sama!”. Cieszy się poparciem swej rodziny, która jest bardzo blisko. „Zawsze zachęcali do bycia sobą. Chyba w tym momencie ojciec żałuje, że nalegał tak dużo„śmieje się. Śmieje się często. Ale gdy słyszy pytanie, które uzna za nieodpowiednie, jej niebieskie oczy stają się lodowate. Można być tak blisko, ale zarazem tak daleko.


Sukienka-Lanvin, kapelusz-Mariana Barturen, kolczyki-Agatha, buty-Jimmy Choo 

Król Harald publikuje swój oficjalny program, koncentruje się głównie na osobach wyłączonych. Jej rodzice właśnie obchodzili swoje 80. urodziny w Oslo, 26 z nich na tronie. Książę Haakon Magnus nastąpi po nich na tronie wraz ze swą żoną, księżna Mette-Marit, z którymi Marta Luiza utrzymuje „doskonałe” relacje. Ma to swoje dobra strony. Chociaż Mette-Marit jest pochodzenie plebejskiego, nigdy nie potrzebował rad Marty Luizy. Jest ona zaskoczona pytaniem.


Właśnie odwiedziła Indie i Meksyk. Przez dobrą chwilę, przezwyciężała trudności przeszłości. „Tak, cierpiałam, jak każdy-mówi krótko. Jestem bardzo zadowolona. Mam jeszcze wiele do nauki, ale wiem, kim naprawdę jestem. "


-Co jest uważane konserwatywne? -Nic. Muszę chronić moją rodzinę. Zwłaszcza w odniesieniu do moich córek i ich obecności w mediach.


-Mało jest ich zdjęć w mediach ... -Staram się, aby chronić je w takich wrażliwych etapach jakimi są dzieciństwo i okres dojrzewania. Trudno jest gdy prasa nie szanuje mojej prywatności. Każdy ma prawo do decydowania, czy być obecnym w mediach. Moje córki też.

*Chodzi o siostrę króla Hiszpanii Elenę
**Księżniczka Benedykta przed ślubem była duńską, nie holenderską księżniczką; Richard nie był bratem królowej Beatrix

Oryginalny artykuł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.