Marta Luiza na Festiwalu


Wczoraj księżniczka Marta Luiza była na festiwalu Kulturalne Dni Døves (niesłyszących) w Bergen, który odbywa się po raz 50.


Festiwal trwa cztery dni i gromadzi artystów ze Skandynawii, USA, Kanady, Anglii, Szkocji, Czech, Niemiec i Singapuru. Księżniczka obejrzała spektakl Teatru Manus Jonas i Kroppen w piwnicy Teatru Narodowego, gdzie również są wystawiane przedstawienia. Teatr Manu znajduje się w Oslo i wystawia spektakle w języku migowym. Jonas i Kroppen to przedstawienie dla dzieci o 9-letnim Jonasie, który jest chory.


Marta Luiza odwiedziła również Studio Supervisuell produkujące filmy. Tego dnia studio prowadziło relację na żywo, w której zawarto też wywiad z księżniczką. Wczorajszy dzień festiwalowy to występy utalentowanych dzieci i młodzieży, które śpiewały, tańczyły.

Księżniczka Marta Luiza jest patronką Norweskiego Towarzystwa Niedosłyszących, które jest organizatorem festiwalu.

Źródło zdjęć: Marit Hommedal / NTB scanpix

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.