Nie żyje brat królowej Paoli


Wczoraj dotarły do nas smutne wieści o śmierci brata królowej Paoli-Antonella Ruffo di Calabria.


Paola, Albert, Rosa Maria i Antonello

Antonello zmarł 24 sierpnia w wieku 87 lat (urodził się 31 maja 1930 roku). 4 stycznia 1961 roku poślubił Rosę Marię Mastrogiovanni Tasca d'Almerita, z którą miał pięcioro dzieci. Rozwiedli się w 1978 roku. Antonello uwielbiał podróże i naturę. Stworzył pierwszy park ornitologiczny we Włoszech.

Ślub Antonella z Rosą Marią

Zgodnie z ostatnią wolą zmarłego został pochowany w ceremonii otwartej dla mieszkańców regionu w lesie Paliano.

Pogrzeb Antonella

Antonella Ruffo di Calabria był ostatnią żyjącą osobą z rodzeństwa królowej Paoli. Od tej pory jest ona ostatnim żyjącym dzieckiem Fulco Ruffo di Calabria i Luisy Gazelli dei Conte di Rossana e di San Sebastiano.

Źródła zdjęć: Comune di Paliano/Facebook, e-Bay, Mediateca Roma, QuiCosenza

2 komentarze:

  1. Nie wyobrażam sobie jak to jest zostać zupełnie samemu bez rodzeństwa... Przykre chwile dla Paoli tuż przed 80urodzinami.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety taka jest kolej rzeczy. Musi być jej teraz trudno, ale na pewno ma oparcie w mężu, który też już nie ma żyjącego rodzeństwa.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.