Sonia na spacerze+więcejWczoraj królowa Sonia była na spacerze w lesie w Drammen razem z dużą grupą innych osób by cieszyć się pięknem natury.W ramach projektu zachęcającego do spędzania czasu na świeżym powietrzu, który trwa od 2013 roku, pozyskano setki nowych miłośników natury i wolontariuszy DNT (Norweskie Towarzystwo Trekkingowe). DNT Drammen i Omegns organizuje wycieczki, które często wymieniane są jako przykłady dobrej pracy integracyjnej.
Królowa poznała około 20 osób, które lubią przyrodę-były to kobiety z różnych krajów, które spotkały się na krótkim, ale stromym spacerze od obiektów sportowych Drafnkollen do domku turystycznego w Blektjern. Pomimo faktu, że wielu osobom brakowało tchu, to toczyła się dyskusja po drodze w góry.

Wewnątrz kabiny turystycznej DNT założyły obóz na świeżym powietrzu. Więcej informacji o projekcie wycieczki powiedział Simon Torgersen, dyrektor generalny DNT Drammen i Omegn: wiele kobiet stanowi dobre inspiracje dla reszty rodziny.


- Wiele osób zaczyna swoje wycieczki i w końcu zabiera całą rodzinę na wycieczkę górską. Tego lata mieliśmy 50 uczestników różnych narodowości z nami w Aurlandsdalen. Widzimy, że ludzie przychodzą z daleka, aby wziąć udział w naszych trasach, a niektórzy byli nawet przewodnikami - wyjaśnił Torgersen.

***

Król Harald pojechał z wizytą do Stanów Zjednoczonych, w czasie jego nieobecności książę Haakon jest regentem.


***


W dniach 20-22 września Haakon i Mette-Marit odbędą coroczną wizytę w norweskich miejscowościach.


Źródło zdjęć: Lise Åserud, NTB scanpix.

1 komentarz:

  1. Królowa tak po prostu na spacerze w lesie w dużej grupie nieznajomych kobiet. Daje piękny przykład: )

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.