Matylda i Filip w Orde van de Paardevissers+jak 80 urodziny spędziła królowa Paola


Królowa Matylda i król Filip odwiedzili siedzibę organizacji Orde van de Paardevissers w Koksijde z okazji ich 50-lecia.
Orde van de Paardevissers to organizacja zrzeszająca konnych poławiaczy krewetek zajmująca się również ochroną łowisk krewetek, ich promocją. Orde van de Paardevissers angażuje się również w lokalne inicjatywy społeczne, szczególnie w te, które wspierają osoby niepełnosprawne.
Para królewska mogła złowić i spróbować krewetki. Towarzyszyli im naczelnik zachodniej Flandrii Carl Decaluwe i burmistrz Koksijde Marc Vanden Bussche
***

Niektórzy z was zastanawiają się jak królowa Paola spędziła swe wczorajsze 80 urodziny? Otóż była wtedy we Włoszech, a towarzyszył jej mąż-król Albert. O godzinie 18 w kościele w Santa Maria Salina odbyła się msza w intencji jubilatki, którą odprawił Don Alessandro Lo Nardo, a następnie ona i jej mąż stali się honorowymi obywatelami miasteczka.

Źródła zdjęć: Belga Image, Giornale di Lipari

1 komentarz:

  1. Nic dziwnego,że w dniu urodzin wróciła do Ojczyzny. Widać chciała je spędzić prywatnie i skromnie.
    Połów krewetek -czegóż to royalsi nie spróbują: )

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.