Matylda na Eurofleurs+dalszy ciąg afery księcia Laurenta


Królowa Matylda odwiedziła dziś miejscowość Sint-Truiden, w której odbywa się konkurs Eurofleurs.

Eurofleurs to europejski konkurs, odbywa się co cztery lata i jest skierowany do kwiaciarzy poniżej 25 roku życia.Po raz pierwszy konkurs zorganizowano w 1998 roku. Ostatnią edycję w chorwackim Splicie wygrała Norweżka Elin Susan Havreberg.Tegoroczna edycja potrwa do poniedziałku.
Matylda założyła dziś sukienkę Natan noszoną już dwukrotnie, między innymi podczas wizyty jordańskiej pary królewskiej w Belgii. Do tego królowa dobrała kolczyki Delphine Nardin.***


Mimo, że książę premier Belgii Charles Michel ogłosił już jaką karę otrzyma książę Laurent za wizytę w chińskiej ambasadzie bez zgody rządu, to chciałby z księciem porozmawiać osobiście. Książę jednak przesłał mu list ze zwolnieniem lekarskim i prośbą by kontaktowano się z nim przez jego adwokata. Rzecznik premiera stwierdził, że spotkanie z prawnikiem księcia Laurenta odbędzie się pod koniec miesiąca.

2 komentarze:

  1. Moim zdaniem Laurent nie powinien dostawać apanażu - nie wiem, za co, skoro i tak się nie angażuje

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wielu posłów podziela twoje zdanie, a niektórzy niestety chcieliby też pozbawić finansowania księżniczkę Astrid, a ona akurat robi sporo.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.