Pierwszy dzień szkoły w Belgii


Dziś w Belgii pierwszy dzień szkoły. Z tej okazji Pałac Królewski udostępnił powyższe zdjęcie Elżbiety, Gabriela, Emmanuela i Eleonory z najlepszymi życzeniami dla dzieci, uczniów i nauczycieli z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zdjęcie wykonano na schodach Pałacu Laeken.Następnie król Filip odprowadził Elżbietę, Gabriela i Eleonorę do szkoły Sint-Jan Berchmans w Brukseli. Elżbieta uczęszcza do 5 klasy gimnazjum, Gabriel do 3 klasy gimnazjum, a Eleonora do 4 klasy szkoły podstawowej.


Książę Emmanuel swoją naukę rozpocznie dopiero w poniedziałek w szkole Eureka, która jest dostosowana do potrzeb dzieci z problemami w nauce. Prawdopodobnie odprowadzi go królowa Matylda-co roku z mężem zamieniają się w kolejności odprowadzania dzieci.


Co roku prasa może robić zdjęcia książęcemu rodzeństwu pierwszego dnia szkoły, w zamian za całoroczne pozostawienie dzieci w spokoju.


Księżniczka Elżbieta założyła płaszcz z Zary.


Źródła zdjęć: Belgian Royal Palace/Twitter, Belga Image

4 komentarze:

 1. Nie wiedziałam że Emmanuel ma jakieś trudności w nauce fajnie że opublikowano zdjęcie Elżbieta to już dorosła panienka
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książę ma dysleksję co utrudnia mu naukę. Zdiagnozowano ją pięć lat temu, może wcześniej i wtedy książę zmienił szkołę. Wcześniej chodził razem z rodzeństwem do szkoły Sint-Jan Berchmans.

   Usuń
  2. podoba mi się nagłaśnianie i nie ukrywanie problemu dysleksji, mają przynajmniej specjalne programy i szkoły , szkoda ,że u nas ograniczamy się tylko do łagodniejszego oceniania dzieci

   Usuń
 2. Jesienny płaszczyk w azteckie wzory z Zary...Już wiem co muszę sobie kupić: )
  Ależ Elżbieta jest wysoka.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.