Belgijskie rezydencje królewskie

Zamek królewski w BrukseliNajważniejszy zamek w Belgii, w którym swe obowiązki wykonuje para królewska. Oficjalnie należy do państwa. Znajduje się w centrum Brukseli.

Zamek LaekenOficjalna rezydencja króla Filipa i jego rodziny. Otoczony jest przez park, w którym znajduje się kilka innych ważnych budynków.

Château du BelvédèreOficjalna rezydencja króla Alberta i królowej Paoli od czasu ich ślubu. Château jednak należało do belgijskiej rodziny królewskiej już wiek wcześniej. Znajduje się na terenie zamku Laeken.

Zamek  StuyvenbergZamek znajduje się w rękach belgijskiej rodziny królewskiej od połowy XIX wieku. Mieści się na terenie przynależącym do zamku Laeken.

Villa ClémentineVilla Clémentine została wybudowana w 1993 roku w Tervuren dla księcia Laurenta, który mieszka w niej z rodziną do dziś.

Villa SchonenbergPowstała w 1998 roku na terenie przylegającym do zamku Laeken. Mieszka w niej księżniczka Astrid z rodziną.

Zamek CiergnonZamek Ciergnon znalazł się w rękach belgijskiej rodziny królewskiej w pierwszej połowie XIX wieku. Jest jedną z posiadłości zarządzanych przez Donation royale.

Zamek FenffeZamek zakupił pod koniec XIX wieku król Leopold II i od tamtej pory znajduje się w rękach belgijskiej rodziny królewskiej.

Villa AstridaPrywatna posiadłość króla Baudouina i królowej Fabioli w Hiszpanii.

Villa FridhemVilla Fridhem należała do króla Baudouina, a następnie do jego żony Fabioli. Znajduje się na terenie królewskich posiadłości w Opgrimbie.

Les RomarinsLes Romarins to prywatna posiadłość króla Alberta i królowej Paoli we Francji.

2 komentarze:

  1. Nie wiedziałam,że Matylda i Filip,Paola i Albert oraz Astrid z rodziną mieszkają tak blisko siebie,na terenie jednej posiadłości. Zresztą muszę przyznać,że bardzo słabo orientowałam się w belgijskich rezydencjach,aż do tej pory: )

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie są to zbyt popularne informacje-ten kto interesuje się rodzinami królewskimi słyszał prawdopodobnie tylko o Pałacu Królewskim i Pałacu/Zamku Laeken, reszta jest dość tajemnicza, ale postaram się to zmienić i z czasem będą się pojawiać posty o poszczególnych rezydencjach.

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.