Królowa Matylda na pogrzebie króla Tajlandii


Dziś królowa Matylda uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych króla Tajlandii-Bhumobila Adulyadeja,Uroczystości rozpoczęły się już wczoraj i potrwają do niedzieli, ale większość gości spoza Tajlandii uczestniczy tylko w dzisiejszej kremacji.Bhumobil Adulyadej zmarł 13 października zeszłego roku w wieku 89 lat. Na tajlandzkim tronie zasiadł 9 czerwca 1946 roku. Nadano mu przydomek Wielki.Królowa Matylda i król Filip spotkali się z królem trzykrotnie: w 2006 roku w czasie uroczystości z okazji sześćdziesięciolecia panowania króla w Tajlandii oraz podczas dwóch wizyt w Tajlandii (w 2001 i 2013 roku).


Było to ostatnie zapowiedziane wyjście królowej Matyldy w tym tygodniu i następnym, więc prawdopodobnie zobaczymy ją dopiero 5 listopada na rozpoczęciu wizyty w Indiach.


Źródła zdjęć: Belga Image, Twitter/Royal Reporter

2 komentarze:

 1. Trudno w ogóle zrozumieć to,że pogrzeb jest dopiero rok po śmierci. W naszej kulturze nie ma takiej celebracji (może to i dobrze)
  Królowa choć w czerni wygląda niezwykle pięknie. To zasługa perfekcyjnego uszycia eleganckich,skromnych dodatków .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka celebracja wymaga niezwykłej ilości pieniędzy-niektórzy by na tym ucierpieli.
   Niby Matylda założyła prostą czarną suknię, a wygląda w niej tak dostojnie.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.