Książę Emmanuel


Książę Emmanuel urodził się 4 października 2005 roku o godzinie 13.06 w szpitalu Erasmus w Anderlechcie. W chwili narodzin ważył 3,9 kilograma oraz mierzył 50 centymetrów Jest trzecim dzieckiem i zarazem drugim synem króla Filipa i królowej Matyldy. Ciekawostka: Emmanuel urodził się w 175 rocznicę uzyskania niepodległości przez Belgię.Został ochrzczony 10 grudnia 2005 roku przez arcybiskupa Brukseli Godfrieda Danneelsa w kaplicy na zamku Ciergnon. Jego chrzestnymi zostali ciotka ze strony matki-księżna Elisabeth d'Udekem d'Acoz i kuzyn-Dziedziczny Wielki Książę Guilllaume z Luksemburga.


Nadano mi imiona: Emmanuel Léopold Guillaume François Marie. Ich znaczenie: Emmanuel-kontynuacja tradycji nadawania dzieciom Filipa i Matyldy imion z sylabą -el; Léopold po pradziadku królu Leopoldzie III; Guillaume po ojcu chrzestnym; François-na cześć świętego Franciszka z Asyżu, którego święto przypadło w dzień narodzin chłopca; Marie-tradycyjne imię nadawane w katolickich rodzinach królewskich na cześć Maryi Panny.


Książę uczęszcza do niderlandzkojęzycznej szkoły Eureka w Kessel-Lo pod Leuven. Języki angielski i francuski są również częścią jego edukacji. Wcześniej razem z rodzeństwem uczęszczał do szkoły Sint-Jan Berchmans w Brukseli, jednak w 2012 roku ją opuścił z powodu diagnozy dysleksji. Zaczął wtedy uczęszczać do Eureki, która jest przystosowana do potrzeb uczniów z problemami w nauce.


Razem z rodzicami i rodzeństwem-Elżbietą, Gabrielem i Eleonorą-mieszka w królewskim pałacu Laeken.


Emmanuel kocha naturę. Lubi uprawiać następujące sporty: jazdę na rowerze, pływanie, narciarstwo i żeglarstwo. Gra również na flecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.