Mette-Marit na otwarciu+odsłonięcie nowych figur w Sculpurepark


18 października księżna Mette-Marit była obecna na otwarciu nowego centrum Czerwonego Krzyża.Nowe centrum jest ukierunkowane na pomoc osobom, które rozpoczynają na nowo swoje życie. O dziwo jest to pierwsze tego typu centrum w Oslo.


Centrum ma 1000 metrów kwadratowych i na jego terenie znajduje się kawiarnia oraz sklep rowerowy, gdzie można też naprawić swój rower. Centrum oferuje też pomoc w nauce języków, matematyki czy w zdobywaniu zawodu.


***


19 października królowa Sonia, księżna Mette-Marit oraz księżniczka Ingrid Alexandra udały się do Sculpturepark imienia księżniczki Ingrid Alexandry by odsłonić nowe rzeźby.Sculpturepark jest częścią Parku Zamkowego, rzeźby w nim powstają na podstawie rysunków dzieci z piątej i szóstej klasy szkoły podstawowej, a wykonują je profesjonalni rzeźbiarze.Pierwszą odsłonięta tego dnia rzeźbą był Człowiek bez twarzy według projektu Evalda Mollera-ucznia piątej klasy Lilleby Skole w Trondheim.Druga rzeźba to roggbif projektu Emilie Forsmo Bratberg i Kaisy Oksdahl ze szkoły Stastad z Południowego Odal w gminie Hedmark.Źródło zdjęć: det Kongelige Hoff, NTB Scanpix

2 komentarze:

  1. Niezwykłe,że tak dzieci mogą zaistnieć w świecie sztuki. A już niewiarygodnym prestiżem jest odsłonięcie tego przez następczynię tronu z rodziną (M -M pękała z dumy :). Nic tylko wpisać w CV :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ingrid wyrasta na piękną księżniczkę

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.