Ostatnie wydarzenia w BelRK


Pojawiły się nowe zdjęcia z wizyty królowej Paoli w Chapelle Musicale Reine Elisabeth, której jest patronką. Królowa wręczyła dyplomy młodym muzykom.***

20 października królowa Matylda uczestniczyła w konferencji ONZ, w której uczestniczyło 120 uczniów belgijskich szkół średnich. Uczestnicy rozmawiali na temat roli Belgii w ONZ oraz jak można osiągać założone cele w ramach działalności ONZ. Konferencja została zorganizowana z okazji przypadającego cztery dni później dnia Organizacji Narodów Zjednoczonych.

***

Dzieci księcia Laurenta i księżnej Claire: Louise, Aymeric i Nicolas udzielili swego pierwszego wywiadu, który można było zobaczyć w ostatnim wydaniu programu o rodzinach królewskich Place Royale telewizji RTL. Wywiad został zrobiony podczas ostatniej imprezy związanej z działalnością Fundacji księcia Laurenta.


***

Królowa Matylda odwiedziła dziś wystawę Christo i Jeanne-Claude Urban Projects w ING Art Center w Brukseli. Po wystawie Matyldę oprowadził współtwórca wystawy Christo.
***

Księżniczka Astrid w niedzielę rozpoczęła wizytę gospodarczą na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Po zakończeniu się wizyty pojawi się jeden post ją podsumowujący.

***

Podano więcej szczegółów na temat oficjalnej wizyty belgijskiej pary królewskiej w Indiach: wizyta odbędzie się w dniach 5-11 listopada i obejmie dwa indyjskie miasta: Delhi i Mumbaj.

2 komentarze:

  1. To już niedługo!Dwór coś się chyba spóźnił z zapowiedzią: )

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Już nie mogę się doczekać relacjonowania mojej pierwszej wizyty oficjalnej! Ale faktycznie oświadczenie wyszło dość późno, choć może już wczesniej były podawane informacje, a ja je przegapiłam?

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.