SIKT 2017+bankiet dla rządu


24 października zakończyło się SIKT 2017-konferencja gromadząca młodych przywódców i talenty z całej Norwegii. Tegoroczna (piąta) edycja odbyła się w Kristiansand.Pomysłodawcą konferencji jest książę Haakon, którego nie mogło na niej zabraknąć. Obecna była również księżna Mette-Marit.


Ponad dwieście uczestników z różnych sektorów (między innymi z biznesu, sektora biznesowego, kulturalnego sportowego) spotyka się na dyskusjach panelowych i rozmawia na przeróżne tematy przedstawiając swe pomysły, poszerzając nawzajem swe horyzonty. Tegorocznym hasłem przewodnim było słowo Interakcje.

***


Wczoraj wieczorem król Harald wydał coroczny bankiet w Pałacu Królewskim dla Stortingu-norweskiego parlamentu. Obecne były również królowa Sonia, księżna Mette-Marit i księżniczka Astrid.


Królowa założyła na tę okazję Emerald Parure Tiara, Mette-Marit wybrała Amethyst Necklace Tiara, a Astrid-Diamond WingAigrette Tiara.


Tegoroczne menu objęło: 

 • pstrąga w kremie jajecznym z ogórkiem i kawiorem
 • buraczkowe carpaccio, majonez chrzanowy, orzechy włoskie, mrożoną, zieloną kapustę z parku zamkowego
 • łosia z doliny Sikkils, brukselkę z parku zamkowego, karmelowe cebule, sos morkowy
 • śliwki z farmy Bygdø, mandel


Źródła zdjęć: Kongehust, NTB Scanpix

2 komentarze:

 1. Połączenie białej sukni i ametystów M -M.wybiera nie pierwszy raz i jest naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według niektórych to już trochę nudne, ale jej to połączenie pasuje i najwidoczniej o tym wie, skoro po raz kolejny je wybiera.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.