Aktualizacja: Belgijskie święto króla


Dziś w Belgii ma miejsce Święto Króla. Z tej okazji król Albert, królowa Paola, księżniczka Astrid, książę Lorenz oraz księżna Claire wzięli udział w uroczystym Te Deum w Katedrze świętego świętego Michała i świętej Guduli.Następnie cała piątka wzięła udział w ceremonii zorganizowanej przez Izbę Reprezentantów, Senat i rząd federalny z okazji Święta Króla. Ceremonia ta odbyła się w Palais de la Nation w Brukseli. Tematem przewodnim wydarzenia była: edukacja dostępna dla wszystkich, atutem dla młodzieży


Źródło zdjęć: Belga Image

4 komentarze:

 1. To dlaczego jeśli jest święto króla,to nie ma pary królewskiej? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest taka przedziwna tradycja. Gdy Albert był królem, też nie uczestniczył w tym święcie. Teraz to dotyczy Filipa, a gdy Elżbieta będzie królową też nie będzie uczestniczyć w te deum.

   Usuń
  2. To tradycja mówiąca, że król nie powinien świętować sam siebie oraz wynika z historii-rzadko kiedy król bał udział w oficjalnych obchodach swego święta.

   Usuń
  3. A to ciekawe, nie miałam o tym pojęcia!

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.