Dzisiejsze wyjścia Astrid i Matyldy


Król Filip i królowa Matylda odwiedzili policyjny oddział Identyfikacji ofiar katastrof (Disaster Victim Identification-DVI) w Brukseli z okazji 30-lecia tej służby. Trzech pracowników opowiedziało o największych katastrofach  z ostatnich dziesięcioleci: zatopieniu MS Herald of Free Enterprise (1987), tsunami na Oceanie Indyjskim (2004) i atakach w Brukseli (2016) oraz o tym jak w ich obliczu radził sobie oddział z nimi i ich ofiarami.


***

Księżniczka Astrid odwiedziła Centrum BIBA Leuven VIB for Brain & Disease Research (na Katolickim Uniwersytecie Leuven). Odwiedziła laboratorium systemów transportu komórkowego prof. dr. Peter Vangheluwe i laboratorium badawcze kanału jonowego prof. dr. Thomas Voets. Obaj są laureatami funduszy na badania naukowe 2017-2019 Queen Elisabeth Medical Foundation, której Księżniczka Astrid jest honorowym prezydentem.
Źródła zdjęć: Belga Image, Bregt Van Hoeyveld /Twitter

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.