Aktualizacja: Król Harald w szpitalu!+więcej


Dziś norweski dwór oświadczył, że król Harald w piątek został przyjęty do szpitala Rikshospitalet w Oslo z powodu infekcji. Na chwilę obecną stan króla jest zadowalający i się poprawia.Poniedziałkowe spotkania króla zostały odwołane, nie wiadomo czy we wtorek król wróci już do pracy.

Aktualizacja poniedziałek po południu:

Król Harald został wypisany ze szpitala, jego najbliższe zaplanowane w agendzie spotkanie odbędzie się w czwartek, jednak jest to audiencja, z których zazwyczaj nie pojawiają się zdjęcia.

***


Księżniczka Marta Luiza udostępniła ostatnio swoje dwa nowe zdjęcia, z których wynika, że wraz z Alexandrem Rybakiem odwiedziła ostatnio Azję, a konkretnie Birmę.


***

W piątek księżniczka Marta Luiza wzięła udział w 100-leciu Stowarzyszenia osób niedosłyszących w Ratuszy w Oslo. Księżniczka jest patronem Hørselshemmedes Landsforbund (HLF) - obecnie największej organizacji w kraju dla osób niepełnosprawnych i największej na świecie organizacji dla niedosłyszących, liczącej 62 500 członków. 300 osób zebrało się na spotkanie jubileuszowe w Rådhussalen. Rada Miejska w Oslo, Geir Lippestad, powitała gości przed programem, który zawierał retrospekcje, muzykę, czytanie poezji.


"Rozwój był ogromny. Dziś dziękujemy tym, którzy przeżyli te setki lat, w zupełnie innej sytuacji niż w 1917 roku. Dotyczy to zrozumienia sytuacji niedosłyszących, widoczności społecznej, ofert dla dzieci i młodzieży, ułatwień i nie tylko aparatów słuchowych, powiedział przewodniczący Knut Magne Ellingsen.

"Od samego początku HLF zajmował się dziećmi i młodzieżą niedosłyszących oraz stawiał czoła wyzwaniom. To doprowadziło, między innymi, do założenia organizacji w 1956 r. Ustanawiającej to, co jest dzisiaj, Briskeby High School i Centrum Kompetencji, powiedziała liderka powiatu przed przedstawieniem jednej ze studentek - Eddy Knudsen - która przeczytała wiersz, który sama napisała. Inny uczeń z Briskeby, Nicholas Myhre Van Ha, zaśpiewał podczas spotkania jubileuszowego.


Szacuje się, że 15 procent populacji ma problemy ze słuchem. Według Hørselshemmedes Landsforbund prawdopodobnie ponad milion Norwegów będzie miało problem ze słuchem do 2020 roku. HLF ma 200 lokalnych zespołów i 19 okręgowych zespołów i pracuje nad poprawą sytuacji życiowej dla wszystkich niedosłyszących.

Źródła zdjęć: Instagram/martha_louise123, NTB Scanpix/Lise Aserund

1 komentarz:

  1. Martha jak uśmiechnięta. Moim zdaniem świetnie wygląda w tej stylizacji.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.